با روش های ساده آتش درست کنیم

آتش
t با روش های ساده آتش درست کنیم

شیوه های مختلف روشن کردن آتش در اردو

برای روشن کردن آتش در اردو، شاید کبریت به همراه نداشته باشید ومجبور باشید از راه های جایگزین استفاده کنید. دربسیاری مواقع در هنگام طبیعت گردی به شرایط اضطراری برخورد می کنید که با آموزش های ساده ای می توانید خود را از خطرات نجات دهید. افروختن آتش با وسایل مختلف از جمله همین آموزش هاست. 

 

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

 روشن کردن آتش با لامپ سوخته 

یک لامپ سوخته بردارید و تنگستن آن را به وسیله دم باریک خارج کنید، بدون این که به بدنه شیشه ای آن آسیب برسد. سپس درون آن را با آب بشویید. پس از تمیز شدن، آن را از آب پر کنید و ته آن را با یک بادکنک محکم ببندید.
با این کار شما یک ذره بین درست کرده اید. حال اگر بدنه لامپ پر از آب را روبه روی خورشید بگیرید طوری که نور از آن بگذرد و به مقداری روزنامه برخورد کند خواهید دید که روزنامه ها آتش خواهد گرفت.

روشن کردن آتش با کیسه آب 

یک کیسه فریزر را بردارید و آن را از طول باز کنید. سپس آن را کف یک کاسه کوچک پهن کنید و با مقداری آب کاسه را پر کنید. لبه های کیسه را که از کاسه بیرون است بین دستانتان جمع کنید و انتهای آن را دور هم بپیچید تا یک حباب پلاستیکی پر از آب درست شود.
حباب پلاستیکی را طوری نگه دارید که نور مستقیم خورشید از آن رد شود. سپس کاغذی را زیر آن نگه دارید، خواهید دید به راحتی پس از چند ثانیه کاغذ آتش خواهد گرفت.

آتش در اردو با ذره بین

روشن کردن آتش با قاب یا چهارچوب

یک قاب عکس خالی یا چهارچوبی  را برداشته و روی آن را محافظ غذایی پلاستیکی بکشید. سپس آن را روی دو عدد پایه مثل آجر، سنگ، تابوک سیمانی یا هر جسم دیگری قرار دهید. طوری که زیر صفحه پلاستیکی درست شده خالی باشد. آن را در جایی قرار دهید که نور خورشید از بالای آن بتابد. و از زیر پلاستیک به مقداری کاغذ روزنامه بتابد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جا مدادی

پس از آن مقداری آب وسط صفحه پلاستیکی بریزید تا جایی که وسط صفحه پلاستیکی شبیه نیم کره شود. پس از مدت زمان کوتاهی که تابش نور خورشید از آب و پلاستیک بگذرد و به روزنامه ها یا حتی مقداری خار و خاشاک اردوگاه بتابد، خواهید دید که روزنامه ها به سادگی آتش می گیرند.

آتش در اردو

روشن کردن آتش با بطری آب معدنی

یک بطری آب معدنی پر را جلوى نور خورشید بگیرید. تا نور از آن بگذرد و به مقداری خاشاک یا کاغذ بتابد. پس از چند ثانیه خواهید دید از تابش ذره بینی نور از بطری آب، آتش زیبایی درست خواهد شد.

 

حال اگر شما هم روش های ساده و ابتکاری دیگری از تولید آتش را بلد هستید، خوشحال خواهیم شد که آن را بدرپایین مطلب بنویسید . 

 برای آشنایی بیشتر با این روش ها می توانید فیلم زیر را هم تماشا کنید.

 

t با روش های ساده آتش درست کنیم
4.3/5 - (20 امتیاز)

‫1 نظر ارسال شده در “با روش های ساده آتش درست کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *