با روش های ساده آتش درست کنیم

آتش

،روش اول آتش در اردو 

یک لامپ سوخته بردارید و تنگستن آن را به وسیله دم باریک خارج کنید، بدون این که به بدنه شیشه ای آن آسیب برسد. سپس درون آن را با آب بشویید. پس از تمیز شدن، آن را از آب پر کنید و ته آن را با یک بادکنک محکم ببندید.
با این کار شما یک ذره بین درست کرده اید. حال اگر بدنه لامپ پر از آب را روبه روی خورشید بگیرید طوری که نور از آن بگذرد و به مقداری روزنامه برخورد کند خواهید دید که روزنامه ها آتش خواهد گرفت.

روش دوم آتش در اردو 

یک کیسه فریزر را بردارید و آن را از طول باز کنید. سپس آن را کف یک کاسه کوچک پهن کنید و با مقداری آب کاسه را پر کنید. لبه های کیسه را که از کاسه بیرون است بین دستانتان جمع کنید و انتهای آن را دور هم بپیچید تا یک حباب پلاستیکی پر از آب درست شود.
حباب پلاستیکی را طوری نگه دارید که نور مستقیم خورشید از آن رد شود. سپس کاغذی را زیر آن نگه دارید، خواهید دید به راحتی پس از چند ثانیه کاغذ آتش خواهد گرفت.

آتش در اردو با ذره بین

 

روش سوم آتش در اردو 

یک قاب عکس خالی را برداشته و روی آن را محافظ غذایی پلاستیکی بکشید. سپس آن را روی دو عدد پایه مثل آجر، سنگ، تابوک سیمانی یا هر جسم دیگری قرار دهید. طوری که زیر صفحه پلاستیکی درست شده خالی باشد. آن را در جایی قرار دهید که نور خورشید از بالای آن بتابد. و از زیر پلاستیک به مقداری کاغذ روزنامه بتابد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نکاتی درباره بهداشت خانه

lsd[vh

اینجا محل تبلیغات کسب و کار شماست. برای تبلیغ در سایت نوجوان ها با ما از طریق واتس آپ ارتباط بزقرار کنید.

پس از آن مقداری آب وسط صفحه پلاستیکی بریزید تا جایی که وسط صفحه پلاستیکی شبیه نیم کره شود. پس از مدت زمان کوتاهی که تابش نور خورشید از آب و پلاستیک بگذرد و به روزنامه ها یا حتی مقداری خار و خاشاک اردوگاه بتابد، خواهید دید که روزنامه ها به سادگی آتش می گیرند.

آتش در اردو

روش چهارم

یک بطری آب معدنی پر را جلوى نور خورشید بگیرید. تا نور از آن بگذرد و به مقداری خاشاک یا کاغذ بتابد. پس از چند ثانیه خواهید دید از تابش ذره بینی نور از بطری آب، آتش زیبایی درست خواهد شد.

حال اگر شما هم روش های ساده و ابتکاری دیگری از تولید آتش را بلد هستید، خوشحال خواهیم شد که آن را برای ما ایمیل کنید. تا با نام خودتان در سایت برای استفاده دوستانتان به نمایش بگذاریم.

حالا برای آشنایی بیشتر با این روش ها می توانید فیلم زیر را هم تماشا کنید.

 

2.2/5 - (4 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *