,

معمولا در فصول پاییز و زمستان سرماخوردگی یا بیماری آنفولانزا بیشتر شایع می شود. این بیماری محدودیت سنی ندارد ولی بیشتر در سنین کودکان و نوجوانان اتفاق می افتد. بهتر است تفاوت این دو بیماری را بشناسید تا بهتر بتوانید با آن مبارزه کنید و سلامتی خود را در زمانی کوتاه دوباره به دست بیاورید.

آنفولانزا بیماری ای است که از نظر علائم قدری به سرماخوردگی شبیه است. برخی اوقات این دو بیماری با هم اشتباه گرفته می شوند. اما علائم آنفولانزا شدیدتر از سرماخوردگی است.

علائم و نشانه های بیماری آنفولانزا

تب، سرد شدن ناگهانی بدن، سردرد، دردماهیچه ها، سرگیجه، خستگی، سرفه، گلو درد، آبریزش بینی، اسهال، بی اشتهایی، تهوع یا استفراغ، ضعف، گوش درد

بیماری آنفولانزا

دوره بیماری

پس از ۵ روز، تب و علائم دیگر از بین می روند اما سرفه و ضعف عمومی بدن معمولا تا یک یا حداکثر دو هفته ادامه خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که در صورت ابتلا به آنفولانزا به پزشک مراجعه کنید و از خود مراقبت کنید. درست است که این بیماری به نظر پیش پاافتاده و معمولی می آید اما همین بیماری ساده می تواند شروعی برای بیماری های خطرناک و کشنده باشد.

آنفولانزا از طریق ویروس ایجاد می شود و بیماری ای مسری است.

بیماری آنفولانزا

پیشگیری از شیوع آنفولانزا

درست است که شما عزیزان نیمی از روزتان را در کنار دوستان و در مدرسه می گذرانید و ممکن است از طریق دوستانتان به سرماخوردگی یا بیماری آنفولانزا دچار شوید اما راه هایی هست که می توانید از آنها برای جلوگیری از شیوع این بیماری ها استفاده کنید.

دستانتان را مرتب با آب و صابون بشویید. مخصوصا این کار را پس از عطسه و سرفه کردن انجام دهید.

دستمال کاغذی استفاده شده را سریعا دور بیندازید.

از وسایل شخصی و ظروف مخصوص به خود استفاده کنید.

اگر بیمار هستید پیشنهاد می کنیم چند روز در خانه استراحت کنید تا کاملا بهبود یابید.

بیماری آنفولانزا

چند نکته برای بهبود سریع بیماری آنفولانزا

معمولا هنگامی که انسان تب دارد بدن دچار کم آبی می شود و میل شدیدی به مایعات خنک دارد. سعی کنید مایعات خنک و آب میوه مصرف کنید. آب هندوانه یا انگور برای رفع کم آبی بدن مفید هستند.

با پزشک معالجتان مشورت کنید و از داروهای کاهش درد استفاده کنید تا از سردرد و درد ماهیچه خلاص شوید. توجه داشته باشید که مصرف معمولی ترین داروها نیز بدون مشاوره با پزشک ممکن است عواقب خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

ویتامین سی دشمن ویروس آنفولانزا است. میوه های زمستانی سرشار از این ویتامین هستند. سعی کنید بیشتر از پرتقال، لیمو شیرین و لیمو ترش استفاده کنید.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید