تاری چشم را جدی بگیرید

t تاری چشم را جدی بگیرید

 

چشمبه گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از باشگاه خبرنگاران، شایع‌ترین علت تاری دید عیوب انکساری چشم است که شامل دور بینی، نزدیک بینی و استیگماتیسم است.

دکتر کی‌پور اپتومتریست اظهار کرد: هر عاملی که از ایجاد یک تصویر واضح و دقیق در شبکیه چشم جلوگیری کند به ایجاد احساس تاری در دید منجر می‌گردد.

وی در ادامه گفت: شایع ترین علت تاری دید عیوب انکساری چشم است که شامل دوربینی، نزدیک‌بینی و آستیگماتیسم می‌باشد. پیرچشمی نیز شایع‌ترین عوامل ایجاد تاری است که بعد از سن 40 سالگی بروز می‌کند، خشکی چشم نیز ممکن است به ایجاد تاری در دید منجر شود.

در دوران بارداری بانوان نیز درجاتی از تاری دید را تجربه می‌کنند که با تغییرات هورمونی در این زمان در ارتباط است. بیماری‌های نظیر آب مروارید نیز از شایع‌ترین دلایل بروز تاری در سالمندان به شمار می‌رود.

وی در ادامه گفت: اگر یک چشم به طور ناگهانی تار شود باید بعد از آن بلافاصله توسط درمانگر تحت معاینات کامل چشمی قرار بگیرد چرا که امکان دارد این نوع تاری ناشی از یک اختلال شبکیه‌ای نظیر جدایی شبکیه باشد ولی اگر میزان تاری اندک و متغیر باشد ممکن است از خستگی یا خشکی چشم سرچشمه بگیرد.

وی در پایان گفت: در مواردی انجام کار به صورت بی‌وقفه به تاری دید منجر می‌شود که با رعایت اصول صحیح مطالعه بر طرف می‌گردد و به طور کلی مشاهده هر گونه تاری در دید چشم از عوامل هشدار دهنده‌ای به شمار می‌رود که مستلزم مراقبت‌های تخصصی است.

 

 

t تاری چشم را جدی بگیرید
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
خطرات جراحی تغییر رنگ چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *