تا به حال هندوانه مکعبی دیده اید؟ +فیلم اموزشی

تا به حال هندوانه مکعبی دیده اید؟
t تا به حال هندوانه مکعبی دیده اید؟ +فیلم اموزشی

 

همه هندوانه هایی که ما تاکنون دیده ایم کروی شکل بوده اند. اما گروهی از محققین ژاپنی گونه ای از هندوانه را پرورش داده اند که هندوانه مکعبی شکل است. آن ها میوه های تازه را در جعبه های مکعبی شیشه ای قرار دادند تا به مرور شکل کروی آن تغییر کند .

تغییر شکل هندوانه ها بیش تر به خاطر حمل و نقل راحت آن ها و صرفه جویی در فضای نگهداری آن ها است. هندوانه مکعبی به راحتی در ماشین های حمل و نقل روی هم چیده می شوند و همچنین نگهداری این هندوانه ها در یخچال هم راحت تر است و جای کم تری را اشغال می کند.

هندوانه مکعبی

شکل هر میوه از جمله هندوانه علاوه بر جنبه مشتری پسندی از عوامل مهم  نگهداری و آسیب پذیری محصول می باشد. شکل طبیعی هندوانه شبه کروی است اما ان شکل به ویژه هنگامی که محصول روی هم چیده می شود بیشترین فضای خالی وحداکثر تمرکز تنش نقطه ای را دارد. این فضای خالی علاوه بر هدردادن جای نگهداری در انبار سبب می شود تا با هر بار بازشدن درب سردخانه با جابجا شدن این هوا انرژی زیادی صرف خنک کردن مجدد آن شود همچنین به علت شکل کروی تماس بین هندوانه ها فقط در یک نقطه صورت می گیرد که این امر سبب تمرکز تنش در یک نقطه می شود و امکان آسیب دیدگی و لهیدگی در آنرا افزایش می دهد.

 

هندوانه مکعبی

چگونه می توان هندوانه مکعبی پرورش داد؟

با استفاده از قالب های  یا ظروف مکعب شکل می توانید به راحتی ساخت هندوانه مکعبی را یاد بگیرید. روش دیگر، شما می توانید از همین مفهوم برای پرورش بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر استفاده کنید. از جمله: گوجه فرنگی، کدو و کدو تنبل اگر نتوانید یک ظرف مربع مناسب پیدا کنید، با استفاده از بلوک های بتونی، قالب های چوبی یا جعبه ها یک قالب ایجاد می کنید. یک مکعب یا جعبه مربع درست کنید که به اندازه کافی محکم باشد و بتواند هندوانه شما را رشد دهد، اما مطمئن شوید که قالب یا ظرف کمی کوچکتر از حجم اندازه متوسط ​​میوه است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اپلیکیشنی برای تعیین علت مرگ!

برای شروع پرورش هندوانه مکعبی خود، نوع متناسب با منطقه خود را انتخاب کنید. بذر هندوانه خود را خارج از خانه 2-3 هفته پس از آخرین سرما شروع کنید. بذرها باید در عمق حدود یک اینچ (2.5 سانتی متر) در خاک با زهکشی خوب کاشته شوند و از هر سوراخ حدود 2-3 دانه استفاده کنید. سپس گیاهان هندوانه را به صورت طبیعی رشد دهید و به آنها آفتاب و آب فراوان دهید.

هندوانه مکعبی

 

هندوانه مکعبی

تا حالا هندوانه زرد دیده اید؟

t تا به حال هندوانه مکعبی دیده اید؟ +فیلم اموزشی
امتیاز به این نوشته

‫4 نظر ارسال شده در “تا به حال هندوانه مکعبی دیده اید؟ +فیلم اموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *