تحقیق: والدین حداقل ۵۰ دقیقه در روز در کنار فرزند نوجوانشان باشند

t تحقیق: والدین حداقل 50 دقیقه در روز در کنار فرزند نوجوانشان باشند

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

خانواده

محققان کشف کردند نوجوانانی که حداقل 6 ساعت در هفته در کنار خانواده هستند کمتر در معرض انحراف و افت تحصیلی هستند.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از پایگاه اینترنتی Telegraph، دانشمندان اعلام کردند این فرمول در مورد کودکان بین 3 تا 11 سال صدق نمی کند ولی نوجوانان بین 11 تا 17 ساله ای که حداقل 6 ساعت در هفته در کنار والدینشان هستند خیلی کمتر احتمال دارد که از مسیر درست خارج شوند.

نتایج یک تحقیق گسترده بین المللی نشان می دهد میزان زمانی که والدین با فرزندان بین 11 تا 17 سال خود می گذرانند نقش قابل توجهی در عملکرد تحصیلی، رفتار و سلامت عاطفی آن ها دارد.

این تحقیقات توسط محققان دانشگاه تورنتو و دانشگاه ایالتی بولینگ گرین اوهایو در آمریکا روی 1600 نفر انجام شده است. این محققان کشف کردند نوجوانانی که در هفته حداقل 6 ساعت در کنار والدینشان هستند کمتر در معرض انحراف اخلاقی، مصرف الکل و مواد مخدر و یا افت تحصیلی هستند.

این دانشمندان این 1600 نفر را در سال 1997 هنگامی که بین 3 تا 11 سال داشتند مورد مطالعه قرار دادند و دوباره در سال 2002 وقتی بین 12 تا 17 سال داشتند دوباره بررسی کردند.

در این تحقیق صرفا زمانی که خانواده در یک اتاق با هم بودند را اندازه گیری کرد، صرف نظر از این که آیا والدین مشغول صحبت با فرزندشان هستند یا خیر.

ملیسا میلکی یک جامعه شناس در دانشگاه تورنتو می گوید: صرف فقط 6 ساعت در هفته یعنی در حدود 50 دقیقه در روز با فرزند نوجوانتان خیلی مهم است. این وقت زیادی نیست.

 

t تحقیق: والدین حداقل 50 دقیقه در روز در کنار فرزند نوجوانشان باشند
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انواع خانواده ها از نظر تربیت کودک (قسمت دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *