تقویت قدرت بدنی ورزشکاران با استخر بی‌انتها

t تقویت قدرت بدنی ورزشکاران با استخر بی‌انتها

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%b1-%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%87%d8%a7-3یک متخصص پزشکی ـ ورزشی از اختراع استخری که همانند تردمیل سبب افزایش قدرت بدنی ورزشکاران حرفه‌یی و بازتوانی بیمارانی که نیاز به آب درمانی دارد، خبر داد.

دکتر تورج ملک‌محمدی اظهار کرد: این استخر که تحت عنوان “استخر بی‌انتها” است با همکاری هیات پزشکی ورزشی استان خراسان رضوی و مهندس علی عرفانیان سیدی که با هزینه شخصی خود اقدام به ساخت چنین استخری کرده است، کاربرد زیادی برای آماده‌سازی ورزشکاران از نظر افزایش قدرت بدنی دارد. ارتفاع و عمق این استخر یک در یک و طول و عرض آن دو در چهارمتر است که مجهز به دستگاه  کلرزن و مبدل حرارتی است. این استخر دارای یک فضای حداقلی و به صورت پیش ساخته است که امکان نصب آن در هر کجا وجود دارد.

وی گفت‌: این استخر به خاطر داشتن پمپاژ همانند یک تردمیل برای ورزشکار عمل می‌کند که با قرار گرفتن در خلاف جهت جریان آب و با تنظیم فشار آب می‌توانند عضلاتشان را تقویت و قدرت بدنی خود را افزایش دهد.

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%b1-%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%87%d8%a7-1این متخصص پزشکی ورزشی ‌اضافه کرد: این سیستم طوری طراحی شده است که ورزشکار با قرار گرفتن در درون آن، بدون این که شنایی انجام داده باشد در اثر فشار آب تصور می‌کند مسافت زیادی را شنا کرده است. هم‌چنین در کنار این سیستم یک صندلی هیدرولیک نصب شده برای کسانی که نقض عضو دارند و یا دچار آسیب‌دیدگی‌ مچ پا یا زانو هستند، این دستگاه روش درمانی مناسبی برای بازتوانی بیماری آن‌ها از طریق آب درمانی است.

ملک محمدی در پایان خاطرنشان کرد: هر چند این دستگاه هنوز به عنوان یک اختراع ثبت نشده است، اما طی بازدیدی که به همراه غلامرضا نوروزی از این دستگاه داشتیم، رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی قول هر گونه همکاری را برای ثبت این استخر به عنوان یک اختراع علمی داده است تا از کاربرد آن هر چه‌ سریع‌تر ورزشکاران حرفه‌یی و افرادی که دچار آسیب‌دیدگی‌ مچ پا و زانو هستند، بهره مند شوند.

%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%b1-%d8%a8%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%87%d8%a7-2

ایسنا

t تقویت قدرت بدنی ورزشکاران با استخر بی‌انتها
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آشنایی با ورزش مهیج فوتوالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *