جنگل درختان برگ پهن مناطق معتدل

جنگل درختان برگ پهن مناطق معتدل
t جنگل درختان برگ پهن مناطق معتدل

درختان برگ پهن مناطق معتدل از دگرگونی گونه های استوایی به وجود آمده اند. در طول دوره های خشک گونه های خاصی در حاشیه های جنگل های استوایی در نهایت به درختان برگریز تبدیل شدند. یعنی این که برگ این درختان در واکنش به فقدان باران به عنوان یک راهکار برای زنده ماندن شروع به ریختن کرد.

جنگل

جنگل های  سرتاسر جهان

از زمانی که این درختان به وجود آمدند راه های مختلفی از جمله ریختن برگ را برای بقای خود برگزیده اند. برخی از گونه های همیشه سبز راه هایی برای حفظ رطوبت، خواه با یک پوشش موم مانند روی برگ (مانند اکالیپتوس و راج) یا با کاهش سطح برگ را ابداع کرده اند. جنگل مخلوط برگ ریز اغلب بوته هایی از گونه های همیشه سبز مانند شمشاد و راج دارند که نور کافی را در طول ماه های زمستان جذب می کنند تا زنده بمانند. منطقه جنگل این نوع درختان در شرق ایالات متحده و در اروپا از انگلیس تا بلاروس و روسیه است.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

درختان برگ پهن

منطقه بزرگ دیگر از این نوع جنگل در چین و ژاپن قرار دارد. در نیمکره جنوبی، منطقه شامل جنگل انبوه معتدل در آرژانتین و شیلی، مناطق جنوبی استرالیا و بخشی از ساوت آیلند زلاندنو می شود.

درختان برگ پهن در ارتفاع بالا

درختان برگ پهن

در برخی مناطق استوایی، درختان برگ پهن منزوی در شرایط سردتر و در ارتفاعات بالاتر رشد می کنند. در جنوب استرالیا، جنگل اکالیپتوس از درختان باریک تا 60 متر بلندی تشکیل می شود. این جنگل دارای محیطی روشن و خوش هوا است زیرا برگ ها معلق هستند و لبه ها به سمت خورشید می چرخند تا آن ها را خنک کنند و اجازه می دهند نورعبور نماید.

روش تولید مثل گیاهان و درختان

t جنگل درختان برگ پهن مناطق معتدل
3.3/5 - (7 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی ایل شاهسون | اقوام و ایلات ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *