حرکات ورزشی برای رفع خستگی هنگام  استفاده از کامپیوتر (۱)

رفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر
t حرکات ورزشی برای رفع خستگی هنگام  استفاده از کامپیوتر (۱)

در بعضی از وقت ها شما مجبور به استفاده زیادی از کامپیوتر هستید و این کار باعث می شود احساس درد در مفاصل دست خود و کمر خود داشته باشید. این کار بسیار خطرناک است و در دراز مدت ممکن است به شما آسیب برساند.برای رفع خستگی هنگام  استفاده از کامپیوتر، انجام دادن چند حرکت یوگا و ورزش دادن مچ دست و گردن می تواند به شما کمک کند که راحت تر و زمان طولانی تری پشت سیستم باشید. 

حرکت روی صندلی و رفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر

حرکت اول

در این موقعیت شما باید دو دست خود را در اطراف صندلی قرار بدهید به نحوی  که به اطراف نیفتید، خود را به مدت چند ثانیه از روی صندلی بلند کنید. این کار را چند بار انجام دهید. 

حرکت برای رفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر

حرکت دوم

برای رفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر ، دستان خود را به صورت هلال ماه به هم وصل کنید و خود را رو به بالا بکشید. به آرامی به سمت راست بروید و چند  لحظه خود را در همان موقعیت نگه دارید و نفس های عمیق بکشید. همین کار را رو به سمت چپ نیز انجام دهید. 

نرمش رفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر

حرکت سوم

سر خود را کامل به داخل خود برده و به شکل یک کوژ پشت در بیایید و چند لحظه در این حالت نگه دارید. و در پایان کار کمر خود را به  طور کامل به جلو بدهید جوری که قوس کمر خود را حس کنید و چند ثانیه در همان موقعیت ثابت نگه دارید.

حرکت ورزشی برای ررفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر

حرکت چهارم

بدن خود را بدون این که پایین تنه تکان بخورد کاملا به سمت راست بچرخانید و چند لحظه در همین حالت نگه دارید. این حرکت را در سمت چپ هم انجام بدهید. این حرکت کمک می کند که کمر و گردن شما آسیب کم تری نسبت به نشستن طولانی ببینید.

حرکت ورزشی برای رفع خستگی.سایت نوجوان ها (5)

حرکت پنجم

بعد از تمام حرکاتی  را که برای بدن و ستون فقرات است انجام دادید، باید دست های خود را هم ماساژ بدهید تا در دراز مدت مچ دست یا خود دست درد نگیرد، برای این کار دست خود را از ساعد به پایین تا انگشتان را به صورت دورانی بچرخانید و هر بار به صورت عکس آن را بچرخانید، چند بار این حرکات را انجام بدهید. 

حرکت ورزشی برای رفع خستگی.سایت نوجوان ها (6)

حرکت ششم

برای رفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر ، یک ورزش کششی برای دست ها و کمر بسیار مفید است. در این جا شما باید یک دست  خود را به پشت کمر و دست دیگر را به بالای سر برده و سعی کنید آن ها  را به هم قفل کنید و دستان خود را بگیرید و چند دقیقه در همین موقعیت خود را نگه دارید. 
 

حرکت ورزشی برای رفع خستگی.سایت نوجوان ها (7)

حرکت هفتم برای رفع خستگی هنگام استفاده از کامپیوتر

و در آخر آرنج خود را از مچ تا آخر بازوها به صورت نرم ماساژ دهید و چندین بار این کار را برای دو دست انجام بدهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهترین تصاویر فضایی سال 2017

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

  • سه حرکت ورزشی برای کاهش وزن در ناحیه شکم

t حرکات ورزشی برای رفع خستگی هنگام  استفاده از کامپیوتر (۱)
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *