چگونه نوجوان باهوش تری باشیم

چگونه نوجوان باهوش تری باشیم
t چگونه نوجوان باهوش تری باشیم

 

آیا می خواهید  نوجوان باهوش تری باشید؟ نوجوان باهوش بودن فراتر از مطالعات و تحصیلات است. بلکه به تصمیم گیری های خوب و انتخاب های هوشمندانه در زندگی روزمره بستگی داردداشتن هوش قوی همیشه یکی از آرزوهای انسان بوده و هست. این روش ها به شما کمک می کند تا هوش بیشتری داشته باشید پس با ما همراه باشید.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

1- برده تکنولوژی نباشید

برای هوشیار باقی ماندن باید بر وسوسه چک کردن مدام پیام های خود (تلفن، فضای مجازی و SMS) غلبه کنید. به جای کار، زمان خاصی را در روز برای چک کردن و پاسخ دادن به آن ها در نظر بگیرید.

2- حداقل 8 ساعت بخوابید

t چگونه نوجوان باهوش تری باشیم

 

هر کس باید هشت ساعت خوابیدن را مانند قراری بداند که قادر به بر هم زدن آن نیست. خواب و استراحت کافی همگی در افزایش سطح هوش در افراد موثر هستند، به ویژه از سنین خردسالی با تمرکز بر روی تغذیه و استراحت کافی می توان شاهد بالا بودن سطح ضریب هوشی و کسب نمرات بالا در درس های کودکان و نوجوانان در مدرسه بود.

3- غذای سرشار از ویتامین بخورید

رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها (ویتامین E ،B ،C) بر روی حافظه اثر می گذارد. اگر در بین روز احساس کسالت می کنید میزان سروتونین بدن خود را با کمی شکلات یا میوه افزایش دهید. همچنین مقدار زیادی آب بنوشید.

4- ورزش کنید تا باهوش تر شوید

ورزش موجب سرعت گرفتن جریان خون و غذا رسانی به مغز می شود و خلاقیت، سرعت عمل و حافظه شما را تقویت می کند. یادگیری تکنیک های تنفس، انجام ورزش های هوازی و یوگا، شنا و به ویژه شنا زیر آب در حالی که نفس حبس شده است، کنترل استرس، خشم و نگرانی همگی می تواند سبب افزایش خون رسانی به مغز و تقویت آن شود.

5- کمی ورزش مغزی انجام دهید

مغز خود را برای یک زبان جدید، یادگیری فوت و فن های یک سرگرمی تازه و بحث های دوستانه به کار بیندازید. این کار از کم شدن حافظه جلوگیری می کند.

6- مثبت اندیش باشید

مثبت اندیش باشید

تحقیقات نشان می دهد که احساسات مثبت مانند محبت و دوست داشتن نقش بزرگی در کارآیی ذهن دارد و موجب می شود شخص، باهوش تر و شادتر باشد. افراد خوش رو و مثبت اندیش سلول های مغزی بیشتری حتی در سال های میانسالی دارند و کمتر به بیماری هایی چون آلزایمر مبتلا می شوند. آن ها، چون آرامش دارند بهتر تصمیم گیری می کنند و توانایی بیشتری برای یادگیری دانسته های جدید دارند.

7- با دست مخالف خود کار کنید

اگر چپ دست یا راست دست هستید، سعی کنید کارها را با دست متفاوت خود انجام دهید. به طور مثال برای بازکردن در، برداشتن لیوان و سایر کارها از دست مخالفی که با آن می نویسید استفاده کنید زیرا این کار سبب تقویت ذهن می شود.

8- تمرکز و آرامش را از یاد نبرید

افراد بسیاری به خاطر استرس و هیجان زیاد با وجود هوش سرشار فرصت های بیشماری را از دست داده اند، اکثر افرادی که در امتحانات پایان ترم مدارس یا حتی ورودی دانشگاه ها رتبه های ضعیف به دست می آورند، به خاطر استرس و هیجان بالا نتوانسته اند از قدرت تحلیل و پردازش ذهن خود استفاده کنند.

9- یادگیری مهارت های جدید و حل مسائل ریاضی

دانش ریاضی و حل معادلات مانند یک خوراک شیرین و مقوی برای مغز است و آن را تقویت می کند. در هر سنی متناسب با رشته تحصیلی و میزان تحصیلات خود از دانش ریاضی فاصله نگیرید و این دانش را می توانید در قالب معادلات ریاضی یا حتی حسابداری کارهای روزانه خود مورد استفاده قرار دهید، همچنین استفاده از کتاب های حل تمرین ریاضی یا معما، جدول کلمات متقاطع، جدول سودوکو، یادگیری یک زبان جدید یا یک مهارت مانند برنامه نویسی کامپیوتر، حتی آشنایی با نحوه کار یک نرم افزار می تواند توان ذهنی شما را افزایش دهد.

10- بازی تنها مختص کودکان نیست

اعتیاد به بازی های چند رسانه ای برای سلامت جسم و روح مضر است، اما انجام بازی های چند رسانه ای بر روی کنسول یا تلفن همراه، رایانه و تبلت می تواند سبب تقویت هوش بصری، قدرت تصمیم گیری و افزایش سرعت عملکرد ذهنی در افراد شود.

11- با افراد نابغه و دانشمند آشنا شوید

زمانی که از اجتماع فاصله بگیرید و با افراد جدید و خلاق آشنا نشوید به تدریج دچار پس رفت در هوش و استعداد می شوید. بسیاری از افراد عادی با معاشرت با افراد خلاق و دانشمند دچار شکوفایی هوش و دانش و در آینده نزدیک خود نیز یک ایده پرداز خلاق شده اند.

منتظر شنیدن تجربیات شما هستیم.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پانسمان زخم ها آموزش کمک های اولیه برای دانش آموزان

راه هایی برای بالابردن هوش هیجانی نوجوانان

t چگونه نوجوان باهوش تری باشیم
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *