ربات معلم آیا در آینده جایگزین معلمان خواهد شد؟

t ربات معلم آیا در آینده جایگزین معلمان خواهد شد؟
t ربات معلم آیا در آینده جایگزین معلمان خواهد شد؟

برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند که تا سال 2027 که کمتر از یک دهه با آن فاصله داریم، ربات معلم جایگزین معلمان واقعی شوند . برخی استدلال می کنند که ربات ها هرگز نمی توانند جای معلمان را بگیرند زیرا آنها الهام بخش ما هستند. با این حال، برخی دیگر بر این باورند که «ربات‌های الهام‌بخش» قابل ساخت هستند و ممکن است برای سبک یادگیری منحصر به فرد هر دانش‌آموز طراحی شوند.

ارتباط اجتماعی بین دانش آموزان، مربیان، مدیران و والدین با همکاری نزدیک تقویت می شود. کودکان از طریق مشاهده و تقلید از رفتار و تأثیر دیگران در محیط های اجتماعی یاد می گیرند. افراد به احساس تعلق و ارتباطات معنادار نیاز دارند که هر دوی اینها توسط ماشین قابل ارائه نیست. حقیقت این است که هرچه افراد بیشتر با فناوری مرتبط باشند، ارتباط آنها با افراد دیگر قطع می شود.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم هیچ چیز غیر ممکن نیست. در بعضی از مجلات و روزنامه ها مطالبی را می خوانیم که شاید تا آن موقع به نظر ما غیر ممکن می آمد ولی می بینیم که غیر ممکن ها به وجود آمده اند.

یک سوال : آیا دوست داشتید که معلم شما به جای انسان یک ربات بود ؟ شاید این سوال خیلی  خنده دار به نظر برسد ولی این کار در کره جنوبی به حالت آزمایشی در حال انجام می باشد. رباتی به نام Engkey  توسط طراحان انستیتو علوم و تکنولوژی کره طراحی شده است تا در نقش معلم زبان انگلیسی در دوره ابتدایی کار کند. هم اکنون 29 ربات معلم در 21 مدرسه  مختلف کار تدریس به دانش آموزان را به عهده دارند . قد آن ها حدود یک متر است. به جای سر از یک نمایشگر استفاده شده که تصویر یک معلم مجازی را نمایش می دهد.

ربات معلم

این ربات می تواند به کمک چرخ هایی که در زیر آن تعبیه شده به راحتی در اطراف کلاس حرکت کرده و با دانش آموزان صحبت کند. در کنار مکالمه و آموزش زبان انگلیسی می تواند شعرهای آموزش الفبای زبان انگلیسی را برای دانش آموزان بخواند و  متناسب با موسیقی، بازو ها و سر خود را تکان دهد.  طراحی آن هم به گونه ای است که برای دانش آموزان ابتدایی جذاب باشد.در واقع این ربات به صورت بی سیم از راه دور کنترل می شود. هر ربات را یک معلم زبان انگلیسی در کشور فیلیپین کنترل می کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
اولین "قرص هوشمند" دنیا مجوز گرفت

چرا ربات معلم ؟

 یکی از دلایل اصلی ساخت این ربات ها این است که بتوانند به معلم های زبان انگلیسی که دستمزد بالایی ندارند از راه دور دسترسی داشته باشند. کره جنوبی از نظر زیر ساخت های اینترنت یکی از بهترین کشورها ی جهان است .کره با ساخت این ربات می تواند از معلم هایی در کشورهای دیگرنیز  برای آموزش استفاده کند. حتی سنسورهایی در محل تدریس معلم های واقعی در فیلیپین تعبیه شده که حرکات صورت  را به معلم مجازی در نمایشگر ربات منتقل می کند. با این کار ، دانش آموزان کره ای هم می توانند در سطح بسیار بالایی آموزش ببینند و هم شامل هزینه های کم تری  شوند .

ربات-معلم


  روش تدریس و همچنین نحوه برقرای ارتباط با دانش آموزان نیز بسیار جالب بوده که در دوران آزمایش رتبه بالایی از راندمان کاری و رضایت والدین و فرزندان را کسب کرده است.بسیاری از والدین از وجود چنین معلمی در مدارس فرزندان خود احساس رضایت کرده اند. آن ها معتقدند که وجود یک ربات به جای انسان از استرس های هنگام آموزش می کاهد و فرایند آموزش را موفق تر خواهد کرد. پیاده سازی این برنامه آموزشی حدود ۱.۴ میلیون دلار برای دولت کره هزینه در برداشته. اما به نظر می رسد که دولت کره از به کار گیری این ربات راضی بوده است  و معتقد است با این جایگزینی آن بسیاری از مشکلات جانبی هم حل می شود به خصوص می توان از این ربات ها برای آموزش در روستاها و نقاط دور افتاده که امکان رفتن معلم ها به آن جا وجود نداردنیز استفاده کرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جذاب ترین باکس عکاسی برای عکاسان خوش ذوق

انواع ربات معلم

ربات های انسان نما در کلاس درس، یک پله بالاتر از حضور از راه دور هستند، که در آن معلمان می توانند از یک ربات برای حفظ ارتباط با دانش آموزان از راه دور استفاده کنند. در این سناریو، یک مربی می تواند به طور مجازی از طریق یک دستگاه نمایشگر در یک جلسه آموزشی شرکت کند. نوع ربات هایی که می توان در کلاس درس استفاده کرد معمولاً با توجه به گروه سنی دانش آموزان و دوره تحصیلی تعیین می شود. در کلاس درس، انواع مختلفی از ربات ها به عنوان معلم مستقر می شوند.

t ربات معلم آیا در آینده جایگزین معلمان خواهد شد؟

ربات های Boe-bot

اینها ربات های ساده ای هستند که یک ریزپردازنده بر روی چرخ ها به عنوان جزء اصلی آن نصب شده است. بو ربات ها به لطف برنامه ای که در سیستم خود تعبیه شده است، می توانند فاصله یک آیتم را شناسایی کنند، مانور دهند و با حس کردن نور هدایت کنند. این روبات ها همچنین مکانیسم های نور و صدا برای نشان دادن وضعیت سنسورهای تماس و لبه های فرار اتاق دارند.

جعبه ابزار پیشرفته

دروس رباتیک یا علوم کامپیوتر معمولاً توسط روبات‌های کوچک‌تر مجهز به ابزار مدرن ارائه می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند از نظر فیزیکی ابزارها را مدیریت کنند تا تجربه یادگیری عملی در موضوعات مختلف را کسب کنند.

انسان نماها

انسان نماها روبات هایی هستند که شبیه انسان هستند و تعامل دانش آموزان با آنها آسان تر است. اینها معمولاً برای ارائه دوره های زبان استفاده می شوند زیرا می توانند بلافاصله بازخورد  ارائه دهند. شکل فیزیکی ربات ها (که قابل مقایسه با انسان است) در حل مسائلی مانند کمرویی، بی میلی، اعتماد به نفس و ناامیدی در بین دانش آموزان بسیار مهم است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی کتاب گنجشک استخوانی

t ربات معلم آیا در آینده جایگزین معلمان خواهد شد؟

آیا ربات معلم جایگزین معلمان می شوند؟

در حال حاضر از ربات معلم برای جایگزینی کامل مربیان در کلاس استفاده نمی شود، بلکه برای تقویت آنها به طور جزئی یا در زمان غیبت آنها استفاده می شود. ربات ها، به جای معلمان، احتمالا به عنوان منابع یادگیری در کالج ها و دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. کلاس‌هایی که عمدتاً به رباتیک متکی هستند معایبی نیز دارند، از جمله نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، چالش‌های توسعه، افزایش بیکاری و کاستی‌های فنی. از آنجایی که نیاز به نصب فناوری های گران قیمت دارد، می توان از یک ربات آموزشی در توسعه طراحی و ساختار برنامه های آموزشی استفاده کرد. ممکن است استفاده از چنین فناوری هایی به عنوان جایگزینی برای آموزش انسان در سراسر جهان چالش برانگیز باشد. علاوه بر این، اگر کل برنامه درسی تدریس بر اساس برنامه های کامپیوتری باشد، ممکن است آموزش انسانی اضافی به نظر برسد. این به دلیل محدودیت‌های فناوری مرتبط است، مانند عدم دقت در تشخیص صدا یا احساسات. اگرچه روبات‌ها می‌توانند ابزار آموزشی مفیدی در کلاس درس باشند، اما بعید است که هرگز جایگزین افراد به عنوان معلم شوند.

ربات هم کلاسی به کمک دانش اموزان می آید

t ربات معلم آیا در آینده جایگزین معلمان خواهد شد؟
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *