روانشناسی با اشکال هندسی

t روانشناسی با اشکال هندسی

آزمونی ساده: ساده ترین اشکال هندسی را به یاد بیاورید: مربع، مستطیل، مثلث، دایره، منحنی. خیلی سریع و بدون اینکه زیاد به مغزتان فشار بیاورید، شکلی را انتخاب کنید که بیشتر از همه می پسندید. آزمونی که پیش روی شماست با توجه به انتخابتان نشان می دهد که شما در زندگی چه جور آدمی هستید و احتمال موفقیتتان در چه کارهایی بیشتر است.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

اشکال هندسی

روانشناسی اشکال هندسی ؛ مربع

کسانی اند که در محیط پایدار بیشترین احساس آرامش را دارند و مسیر کارهایشان به طور کامل آشکار است. چنین اشخاصی محافظه کارند و دوست دارند که همه چیز مرتب و منظم باشد. وظیفه شناس اند و اگر کاری را به آنها محول کنید، آن قدر روی آن وقت می گذارند تا تمام شود حتی اگر کاری تکراری و طاقت فرسا باشد و مجبور شوند که به تنهایی آن را انجام دهند.

مستطیل

پایبند بودن از اصول مشخص آنهاست، نظم و ترتیب را دوست دارند ولی آن را با سازماندهی دقیق اجرا می کنند. این امر سبب می شود تا راه های مناسبی را انتخاب و همه قواعد و مقررات را بررسی کنند. اگر وظیفه ای را به این اشخاص محول کنید ابتدا آن را به خوبی سازماندهی می کنند تا اطمینان یابند که به طور اصولی اجرا خواهد شد.

مثلث

اشخاصی هدف گرایند و از برنامه ریزی قبل از انجام دادن کارها لذت می برند و به طرح موضوع و برنامه های بزرگ و بلند مدت تمایل دارند اما ممکن است که مسائل جزئی را فراموش کنند. اگر کاری را بر عهده آنان بگذارید، ابتدا هدفی را برای آن تعیین و سپس با برنامه ریزی کار را آغاز می کنند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
یک تغییر کوچک

روانشناسی اشکال هندسی ؛ دایره

اجتماعی و خوش صحبت اند و هیچ لحن خشنی ندارند و امور را با صحبت کردن درباره آن تنظیم می کنند و نخستین اولویتشان در زندگی ارتباطات است. مطمئن باشید که اگر وظیفه ای را به آنها محول کنید آن قدر درباره آن صحبت می کنند تا هماهنگی لازم برای به انجام رسیدن آن کار ایجاد شود. 

منحنی

خلاقیت در آنها موج می زند و اغلب کارهای جدید و متفاوتی انجام می دهند. نظم و ترتیب برایشان کسالت آور است. اگر تکلیفی را برای آنها در نظر بگیرید طرح های خوب و مطمئنی برای آنها ابداع می کنند.

نتیجه گیری

به طور کلی افرادی که سه شکل اول اشکال هندسی، یعنی مربع، مستطیل یا مثلث را انتخاب می کنند در مسیر ویژه ای حرکت می کنند و کارها را به طور منطقی و اصولی انجام می دهند ولی ممکن است خلاقیت کمی داشته باشند. گزینش دایره و منحنی نشان دهنده خلاقیت و برون گرایی است چنین افرادی به موقعیت های جدید دسترسی پیدا می کنند ولی چندان اصول گرا و اعتماد کردنی نیستند.

 

امتیاز به این نوشته

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

  • https://www nojavanha com/روانشناسی-با-اشکال-هندسی/

1 thoughts on “روانشناسی با اشکال هندسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *