رکوردهای ورزشی جانوران!

t رکوردهای ورزشی جانوران!

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

مایک پاول قهرمان پرش طول و اوسین بولت قهرمان دو سرعت المپیک شاید در میادین ورزشی از رقبای خود برتر باشند ولی قطعا توان رقابت با این جانوران را ندارند. به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از پایگاه اینترنتی National Geographic جانوران زیر به نوعی رکورددار رشته های ورزشی در حیات وحش محسوب می شوند.

شاهین؛ سریع ترین سقوط آزاد

1

شاهین هنگامی که در تعقیب شکارش باشد می تواند با سرعت 320 کیلومتر در ساعت سقوط آزاد کند. آلن یوستیس موفق شده است به سرعت 1323 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند ولی اگر منصف باشیم می بینیم که این انسان سقوط آزاد را از فاصله 40 کیلومتری از سطح زمین شروع کرد ولی یک شاهین می تواند سقوط آزاد خود را از فاصله حدود یک کیلومتری از سطح زمین شروع کند.

 

نهنگ غاز منقار؛ عمیق ترین غواص

2

این نهنگ با غواصی در عمق بیش از 3 هزار متری باعث شگفتی دانشمندان شده است و رکورد عمیق ترین غواصی در بین پستانداران را شکسته است. در بین انسان ها شخصی که عمیق ترین غواصی را داشته است احمد گبر بوده است که موفق شده تا عمق 305 متری آب پایین برود. رکورد سریع ترین پنگوئن نیز مربوط به پنگوئن جنتو است که می تواند پس از شیرجه زدن در آب سرعتش را به 35 کیلوتر در ساعت برساند.

 

یوزپلنگ؛ سریع ترین دونده

3

سرعت دویدن یوزپلنگ می تواند به 98 کیلومتر در ساعت برسد که معادل سرعت حرکت یک خودرو در یک بزرگراه است. این در حالی است که سریع ترین انسان حسین بولت است که سرعتش به حدود 44 کیلومتر در ساعت می رسد.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
میان وعده‌های خوشمزه‌ای که صد درصد لاغرتان می‌کنند!

بادبان ماهی؛ سریع ترین شناگر

4

سرعت شنای یک بادبان ماهی به حدود 110 کیلومتر می رسد که تقریبا برابر با سریع ترین قایق های بادبانی جهان است. سرعت سریع ترین شناگر مربوط به مایکل فلپس است که به حدود 7 کیلومتر در ساعت می رسد.

 

پلنگ برفی؛ بیش ترین پرش طول

5

طول پرش پلنگ برفی به 15 متر می رسد و این در حالی است که رکورد پرش طول در انسان ها مربوط به مایک پاول و در حدود 9 متر است.

 

 

t رکوردهای ورزشی جانوران!
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *