سالاد اردویی

سالاد اردویی
t سالاد اردویی

از جمله کارهایی که معمولا در اردوهای دانش آموزی به مسابقه گذاشته می شود پختن و یا تزیین انواع غذاهاست. ما در اینجا تزئین یک نوع سالاد را به شما آموزش می دهیم که به سادگی با مواد قابل دسترس بتوانید درست کنید.

مواد لازم سالاد اردویی

 

خیار

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

کاهو

کلم برگ

گوجه

سیخ کباب چوبی

سیب

هویج

سالاد اردویی

شیوه تهیه سالاد اردویی

1- ابتدا سیب را از وسط به دو نیم کنید و سیخ چوبی را از قسمت محدب یعنی رویه سیب به وسط آن فرو کنید. سپس سیب را در وسط بشقاب یا دیسی که می خواهید سالاد را در آن بریزید قرار دهید.

سالاد اردویی

2- خیار ها را به وسیله کارد نوک تیز به ورقه هایی به ضخامت نیم میل برش بزنید. سعی کنید برش ها را به صورت کج بزنید تا جلوه زیباتری داشته باشد. هویج ها را رنده کنید. گوجه ها را به حلقه های یک شکل برش بزنید و کاهو و کلم را نیز خرد کنید. مواد که آماده شد کار تزیین را شروع کنید.


سالاد اردویی

3- برش های خیار را یکی یکی از گوشه وارد سیخ چوبی کنید. دقت داشته باشید برش های خیار را دور محور گردی رویه سیب بچرخانید و مثل گلبرگ های گل آن ها را از هم باز کنید. هر چه قدر با حوصله تر این کار را انجام دهید در پایان تزئین زیباتری خواهید داشت. کار را تا جایی ادامه دهید که طول سیخ چوبی با خیار پوشانده شود. 


سالاد اردویی

4- از پوست گوجه می توانید برای تزیین انتهای سیخ چوبی استفاده کنید. به این ترتیب که به وسیله کارد نوک تیز پوست گوجه را به صورت نوار باریکی برش بزنید. سپس از مرکز نوار را دور هم حلقه کنید تا شکل گل رز شود مثل تصویر زیر.

سالاد اردویی

سالاد اردویی

5- کف بشقاب را ابتدا با کاهوی خرد شده و سپس کلم پر کنید. هویج های رنده شده را دور بشقاب و ردیف آخر بچینید و از خوردن آن لذت ببرید.

   BALIآموزش-اردو

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دسر خرمایی

معرفی موزه‌های کیش

t سالاد اردویی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *