,

سیرک ها با در اختیار گرفتن حیوانات گوناگون و تعلیم دادن آن‌ها معمولا نمایش های هیجان انگیزی برای تماشاگران به‌ راه می‌اندازند.

اهلی کردن حیوانات به پیش از تاریخ برمی گردد. نمایش با حیوانات نیز سابقه ای طولانی دارد. رومی‌های باستان شیرها را به جان اسیران و پهلوانان می‌انداختند و مردم از این نمایش‌ها لذت می‌بردند. در بعضی کشورها نمایش گاوبازی هنوز هم رواج دارد.


اما مدتی است سازمان‌های حمایت از حیوانات تلاش کرده‌اند تا دولت‌ها استفاده از حیوانات در سیرک را ممنوع کنند و این حیوانات بیچاره را از رنج و عذاب زندگی در این سیرک‌ها برهانند، زیرا مربیان سیرک معمولا این حیوانات را با شلاق زدن و رنچ گرسنگی وادار به فرا گرفتن این تعلیمات می‌کنند. اما مردم نیز برای تماشای این گونه نمایش‌ها با حیوانات علاقه نشان می‌دهند و تصور سیرکی که حیوانی در آن نمایش نمی‌دهد کمی سخت است.

سیرک مدرن در آلمان

حالا سیرکی در آلمان با بهره گرفتن از تکنولوژی‌های پیشرفته توانسته است حیواناتی دیدنی‌تر را جایگزین حیوانات واقعی کند. این سیرک که از سال ۱۹۷۶ فعالیت خود را آغاز کرده است، حالا به کمک تعدادی از متخصصان و استفاده از پروژکتورهای وِیژه تصاویر هولوگرام توانسته است صحنه‌ای ۳۲ متری را با حیواناتی به اندازه واقعی و دید ۳۶۰ درجه پر کند.

هولوگرام چیست؟

هولوگرام در حقیقت نوعی تصویر سه‌بعدی است که بینندگان می‌توانند آن را به شکلی واقعی در مقابل خود تجسم کنند. این تصاویر با دوربین‌های مخصوص از همه زاویه‌های یک شیء ثبت می‌شود و بعد به وسیله پروژکتورهای ویژه‌ای دوباره نمایش داده می‌شود.

این سیرک دوباره توانسته است با نمایش این حیوانات که از حیوانات اصلی نیز دیدنی‌تر هستند، تماشاگران را به خود جذب نماید.

سیرک باحیوانات هولوگرامی
سیرک باحیوانات هولوگرامی
سیرک باحیوانات هولوگرامی
سیرک باحیوانات هولوگرامی
سیرک باحیوانات هولوگرامی

در ادامه توجه شما را به کلیپی از این سیرک جالب جلب می کنیم.

برای دانلود کلیک کنید.

حجم: ۱۲٫۹ MB

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان ها – جمال رادفر

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید