شمعدان با دورریختنی ها

شمعدانی های ساخته شده با دورریختنی

شمعدان ها جزو لوازم تزیینی هستند که در سفره های هفت سین یا برنامه های دیگربه ویژه جشن تولد ها  استفاده می شوند . با دنبال کردن مراحل زیر می توانید شمعدان هایی از مواد بازیافتی بسازید    

لوازم مورد نیاز:

  • تیغ موکت بری
  • بطری خالی نوشابه
  • چسب حرارتی
  • مروارید بزرگ   
  • روبان پارچه ای

شیوه ساخت :

برای ساخت شمعدان ها از وسایل دورریختنی ابتدا باید بطری نوشایه را تمیز بشویید و خشک کنید . سپس به وسیله ی تیغ موکت بری قسمت سر بطری را برش داده و جدا کنید.

شیشه نوشابه ای که سرش جدا شده است

 اگر تمایل داشتید شمعدان های رنگی داشته باشید می توانید به وسیله ی اسپری ابتدا بطری را در فضای باز رنگ آمیزی کنید . اما چنانچه از بطری هایی که رنگ آن ها مات است استفاده می کنید .نیازی به رنگ آمیزی ندارد . پس از خشک شدن رنگ ها ، روبان پارچه ای را با چسب دور دهانه ی بطری بچسبانید.

بخش بالایی بطری که روبان پیچی شده است

تزئین شمعدان 

به این ترتیب قالب اصلی پایه ی شمعدان تشکیل می شود . در ادامه باید تزییناتی برای روی پایه شمعدان نیز در نظر بگیرید . پیشنهاد ما استفاده از مروارید های لپه ای درشت است .مروارید ها را می توانید با استفاده از چسب حرارتی به شکل رشته ای یا دانه دانه ، روی لبه ی پایینی بچسبانید . بقیه تزیینات را از هر وسیله ی دیگری مانند حاشیه ها یا تورهای زینتی می توانیداستفاده کنید .  

چسباندن مروارید روی پایه شمعدان

پاپیون 

اگر تمایل داشته باشید از پاپیون برای تزیین استفاده کنید . می توانید به راحتی آن را بسازید . برای ساخت پاپیون ، دو انگشت سبابه خود را به صورت موازی در کنار هم با فاصله پنج سانت از یکدیگر  نگه دارید . سپس  از دوستتان  بخواهید ، روبان را یک دور دو انگشتان ببندد و در وسط انگشتانتان و وسط روبان یک گره بزند . پس از آن انگشت هایتان را بیرون بکشید . پاپیون زیبای شما آماده است می توانید آن را روی پایه ی شمعدان هایتان بچسبانید و از زیبایی و روشنایی شمع هایتان لذت ببرید .  

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی ماشین با آرمیچر + ویدئوی آموزشی

رقیه مستقیم 

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

این مقاله نیز می تواند برای شما جالب باشد

https://www.nojavanha.com/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d9%85%d8%b9%d8%af%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%a8%d8%b2/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *