روش ساده شمع سازی در خانه

روش ساده شمع سازی در خانه
t روش ساده شمع سازی در خانه

شمع سازی  در خانه هم امکان پذیر است اما باید با احتیاط کامل انجام شود تا خدای ناکرده دچار سوختگی نشوید. بنابراین توصیه می کنیم موقع شمع سازی حتما با یک نفر بزرگ تر هماهنگ کنید تا دراین کار به شما کمک کند.

وسایل لازم شمع سازی  

پارافین جامد
بادکنک
ظرف فلزی برای آب کردن پارافین
فتیله

شیوه ساخت شمع سازی 

گام اول : دوستان عزیز توجه داشته باشید برای ساخت انواع شمع ها هیچ گاه پارافین را به صورت مستقیم روی شعله گاز ذوب نکنید چون از طرفی بوی بد ناشی از ذوب شدن پارافین شمارا آزار می دهدو از طرف دیگر ممکن است در اثر حرارت زیاد پارافین شما بسوزد . برای ذوب کردن آن بهترین روش استفاده از حرارت غیر مستقیم است که اصطلاحا (روش بن ماری ) نامیده می شود.

به این صورت که پارافین را به تکه های کوچک تقسیم کنید و درون یک ظرف فلزی بریزید و آن رادر ظرف بزرگ تری که محتوی آب در حال جوش است یا روی کتری آب در حال جوشیدن قرار دهید . و آن را مدام با قاشق به هم بزنید تا آرام آرام ذوب شود .

شمع سازی

گام دوم : بادکنک رابا آب معمولی پر کنید .

شمع سازی

گام سوم : ظرف محتوی پارافین را بر داشته و در طرف دیگری که آب خنک در آن است قرار دهید تا حرارت خود را از دست دهد در غیر این صورت باعث منفجر شدن پوسته بادکنک می شود. سپس به آرامی بادکنک را تا نیمه درون پارافین فرو کنید . چند لحظه آن را نگه دارید تا پارافین دور بادکنک را بگیرد .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
استفاده مفید از نمک

شمع سازی

گام چهارم: بادکنک را از پارافین بیرون بیاورید و آن را روی سطح صافی قرار دهید اما بالای آن را همچنان نگه دارید چون پارافین دور بادکنک هنوز گرم است و نمی تواند صاف بایستد . پس از چند لحظه پارافین خنک میشود و بادکنک صاف روی زمین می ایستد.

شمع سازی

گام پنجم : پس از این که پارافین دور بادکنک کاملا سرد شد مجددا همین مراحل را تکرار کنید و جند مرحله بادکنک را درون پارافین ذوب شده فرو کنید تا لایه ضخیمی از پارافین دور بادکنک شکل بگیرد . پس از سه تا چهار بار تکرار مراحل بالا شمع شما آماده است. اطراف و اضافه های پارافین را می توانید با کاتر صاف و مرتب کنید .

 

 

شمع سازی

از این کاردستی هم به عنوان شمعدان می توانید استفاده کنید به این صورت که شمعی را درون آن قرار دهید هم می توانید از همان پارافین ذوب شده مقداری درون آن بریزید و فتیله را در آن قرار دهید شمع زیبای شما آماده است از زیبایی و نور آن در سفره هفت سین لذت ببرید .

 

 

شمع سازی

فیلم آموزشی شمع سازی در منزل

شمع سازی

کاردستی شمعدان با دورریختنی ها

t روش ساده شمع سازی در خانه
امتیاز به این نوشته

‫3 نظر ارسال شده در “روش ساده شمع سازی در خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *