, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم :
پارافین جامد
بادکنک
ظرف فلزی برای آب کردن پارافین
فتیله
شیوه ساخت :
گام اول : دوستان عزیز توجه داشته باشید برای ساخت انواع شمع ها هیچ گاه پارافین را به صورت مستقیم روی شعله گاز ذوب نکنید چون از طرفی بوی بد ناشی از ذوب شدن پارافین شمارا آزار می دهدو از طرف دیگر ممکن است در اثر حرارت زیاد پارافین شما بسوزد . برای ذوب کردن آن بهترین روش استفاده از حرارت غیر مستقیم است که اصطلاحا (روش بن ماری ) نامیده می شود. به این صورت که پارافین را به تکه های کوچک تقسیم کنید و درون یک ظرف فلزی بریزید و آن رادر ظرف بزرگ تری که محتوی آب در حال جوش است یا روی کتری آب در حال جوشیدن قرار دهید . و آن را مدام با قاشق به هم بزنید تا آرام آرام ذوب شود .

0609111643a

گام دوم : بادکنک رابا آب معمولی پر کنید .

0609111640b

گام سوم : ظرف محتوی پارافین را بر داشته و در طرف دیگری که آب خنک در آن است قرار دهید تا حرارت خود را از دست دهد در غیر این صورت باعث منفجر شدن پوسته بادکنک می شود. سپس به آرامی بادکنک را تا نیمه درون پارافین فرو کنید . چند لحظه آن را نگه دارید تا پارافین دور بادکنک را بگیرد .

0609111659a

گام چهارم: بادکنک را از پارافین بیرون بیاورید و آن را روی سطح صافی قرار دهید اما بالای آن را همچنان نگه دارید چون پارافین دور بادکنک هنوز گرم است و نمی تواند صاف بایستد . پس از چند لحظه پارافین خنک میشود و بادکنک صاف روی زمین می ایستد.

0609111707a

گام پنجم : پس از این که پارافین دور بادکنک کاملا سرد شد مجددا همین مراحل را تکرار کنید و جند مرحله بادکنک را درون پارافین ذوب شده فرو کنید تا لایه ضخیمی از پارافین دور بادکنک شکل بگیرد . پس از سه تا چهار بار تکرار مراحل بالا شمع شما آماده است. اطراف و اضافه های پارافین را می توانید با کاتر صاف و مرتب کنید .

4

 

0609111723a

از این کاردستی هم به عنوان شمعدان می توانید استفاده کنید به این صورت که شمعی را درون آن قرار دهید هم می توانید از همان پارافین ذوب شده مقداری درون آن بریزید و فتیله را در آن قرار دهید شمع زیبای شما آماده است از زیبایی و نور آن در سفره هفت سین لذت ببرید .

1

0609111726a

 

3 دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. nairi 6 سال قبل

    جالب بود ولی تو خونه نمیشه درستش کرد

  2. سها 6 سال قبل

    جالب نبود

  3. زینب 6 سال قبل

    خوشم اومد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید