تا به حال طاووس های رنگارنگ دیده‌اید؟

تا به حال طاووس های رنگارنگ دیده‌اید؟

طاووس های رنگارنگ احتمالا شما را به تعجب می اندازند. در نگاه اول شاید همه ما فکر می کنیم که طاووس فقط به رنگ معمولی آن یعنی آبی وجود دارد اما این تصور کاملا اشتباه است. این پرنده دیدنی انواع مختلفی دارد.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

طاووس های رنگارنگ

طاووس زیبا که زادگاه اصلیش هند و پاکستان است امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا زندگی می کنند. روزگاری پادشاهان ایران این پرنده خوش آب و رنگ را در باغ های قصر خود پرورش می دادند و از تماشای آن لذت می بردند، به خصوص در دوران صفوی و قاجار این پرندگان بر شکوه کاخ ها می افزودند.

طاووس های رنگارنگ

 

یکی از طاووس های رنگارنگ طاووس سبز است اما اکنون نسل آن رو به انقراض است. پرهای طاووس می توانند تا دو متر رشد کنند. جنس نر این پرنده برای اینکه توجه ماده ها را جلب کند پرهایش را می گستراند.

طاووس های رنگارنگ

در افسانه ها و اساطیر از جمله در شاهنامه آمده است که از اشک یک طاووس، طاووسی دیگر به دنیا می آید. همچنین آمده است زمانی که طاووس ها پیر می شوند گوشه ای در سکوت فرو می روند تا اینکه عمرشان به پایا برسد. آنها در پایان عمر مانند جرقه ای آتش می گیرند اما از همان آتش طاووس دوباره متولد می شود و بنابراین این پرنده های زیبا چندین مرتبه به دنیا می آیند.اگرچه این باور اساطیری مردود شده است اما شگفتی خاصی به این حیوان داده است.

طاووس های رنگارنگ

طاووس های رنگارنگ یا زال؟

علاوه بر طاووس های رنگارنگ نوع دیگری از آن ها وجود دارد که زال (سفید) است. یک جهش ژنتیکی به نام لوسیسم باعث می شود رنگدانه در پرهای این نوع از طاووس ها کارایی نداشته باشند و در نتیجه رنگ آن ها یک دست سفید می شود. لوسیسم گاهی باعث می شود حیوانات اهلی شوند اما این قضیه درباره طاووس سفید مصداق ندارد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بازی خانواده ی مبارز

عکس طاووس رنگارنگ واقعی

طاووس های رنگارنگ

 

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *