قدرت اراده ات را تقویت کن

eradekon

به محض اینکه از کلمه اراده حرفی به میان می آید ، فوری مواردی مانند شاگرد اول شدن یا در هر کاری نمونه شدن در ذهن تو تداعی می شود . قدرت اراده ، مهارتی مهم است که وجود آن در تمام زمینه های زندگی الزامی است و باید آن را تقویت کرد . از قدیم گفته اند که قدرت تجسم به مراتب قوی تر از اراده است و این که هر آن چه را که به طور مکرر  تجسم کنی ، روی ضمیر ناخودآگاهت تاثیر می گذارد و آن را به عادت تبدیل می کند .

بله ، این امر حقیقت دارد . اما وقتی که تو اراده می کنی ، می توانی به ذهنت بگویی که به چه چیزی فکر کند و یا چه چیزی را تجسم کند . اگر اراده به خرج ندهی ، یک سری افکار مغشوش به ذهنت می رسد که این افکار به تو حاکم می شوند و به تو امر و نهی می کنند . با تقویت اراده ، تو می توانی مهارت کنترل تجسم را هم کسب کنی . قدرت اراده باعث می شود حواست را روی اهداف خود متمرکز کنی ، بدون این که به بیراهه بروی . اگر مدام اهداف و افکارت را تغییر دهی ، چگونه می توانی انتظار موفقیت داشته باشی ؟

13433020840

از طریق تمرین و تکرار و رعایت نکات ذیل می توانی قدرت اراده ات را افزایش دهی .

* کمی بیشتر از خودت مایه بگذار : قبل از اینکه کتابت را ببندی ، یک صفحه دیگر را بخوان . وقتی پیاده روی روزانه ات را تمام کردی ، باز هم به مدت 5 دقیقه بیشتر راه برو .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
با این که ظاهرم یه وزن معمولی رو نشون میده ولی اضافه وزن دارم

* برای تصمیمات خود احترام قائل شو : وقتی تصمیم گرفتی کاری را انجام دهی ، حتما این کار را بکن . آن را به تاخیر نینداز یا تغییر عقیده نده .

* کارها را به طریقی متفاوت انجام بده : برده ی عادت های خودت نشو . سعی کن کارهایت را به طور متفاوتی انجام دهی . در زندگی ات تنوع ایجاد کن و خلاقیت به خرج ده .

* متعهدباش : وقتی کاری را شروع می کنی به خودت قول بده که آن را به سرانجام برسانی .

* تنبلی ات را بهانه ای برای انجام امور قرار بده : تنبلی را فرصتی برای ایجاد قدرت اراده قلمداد کن . اگر در برابر آن سر تسلیم فرود نیاوری ، می توانی اراده ات را تقویت کنی .

* کاری را که یک مرتبه می توانی انجام دهی ، می توانی همیشه انجام دهی : اگر بتوانی یک مرتبه خودت را از شر عادات بد خلاص کنی ، به مرورزمان می توانی به آن به طور کامل غلبه کنی .

* از نو شروع کن : قدرت اراده تو ، یک روزه تقویت نمی شود . برای غلبه بر عادات چندین و چند ساله ، به زمان نیاز داری . به میزان ناکامی هایت توجه نکن ، دوباره شروع کن .

* برای خودت دوستان حمایت گر دست و پا کن : سعی کن با افراد مثبت و با انگیزه معاشرت کنی ، چون سرزندگی و انرژی مثبت آنها باعث می شود که جنب و جوش تو هم زیادتر شود .

* دست از کار نکش : یادت باشد ؛ شکست و ناکامی ، نشانه عقب نشینی نیست ، بلکه نشانه شروع مجدد است . افراد قوی با قدرت اراده قدرتمند هرگز به خاطر ناکامی دلسرد و مایوس نمی شوند ، آنها حتی با جدیت و سرسختی و بلندپروازی بیشتری آغاز می کنند .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
من نمیتونم تصمیماتمو عملی کنم

 

                                                                                                                  برگرفته از مجله موفقیت شماره 256

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *