قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی دنیا با تکنیک لومیر

t قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی دنیا با تکنیک لومیر

وقتی به عکس‌های قدیمی فکر می‌کنید، یاد عکس‌های سیاه و سفید می‌افتید، اما همان طور که در این عکس‌های بسیار زیبا از اوایل قرن بیستم می‌بینید، عکس‌های رنگی قدیمی‌تر از آن هستند که فکرش را می‌کنید. قبل از سال ۱۹۰۷، اگر یک عکس رنگی می‌خواستید باید آن را با روش‌ها و رنگ‌های مختلف رنگ می‌کردید، اما برادران فرانسوی لومیر همه چیز را تغییر دادند. آن‌ها با استفاده از دانه‌های رنگی از نشاسته سیب زمینی و امولسیون حساس به نور، توانستند عکس‌های رنگی بدون نیاز به رنگ کننده‌های اضافی تولید کنند.

این روش با وجود سختی و گران بودن، در میان عکاسان آماتور بسیار محبوب شد و یکی از اولین کتاب‌های عکس رنگی جهان با استفاده از تکنیک اتوکروم لومیر منتشر شد. برادران لومیر دنیای عکس‌های رنگی را زمان اختراع کداک در سال ۱۹۳۵ متحول کردند. کداکروم نیز در نهایت با ظهور عکاسیدیجیتال در سال ۲۰۰۹ کم کم منسوخ شد. اما پیشرفت‌های مدرن در تکنولوژی عکاسی بدون سختکوشی پیشگامانی مثل برادران لومیر ممکن نبود. مجموعه عکس‌های رنگی قدیمی و خیره کننده‌ای که با استفاده از تکنیک آن‌ها حدود صد سال پیش گرفته شده اند را در این مطلب مشاهده می‌کنید.

عکس های سیاه و سفید رنگی شده (4) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (8) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (1) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (2) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (3) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (5) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (6) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (7) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (9) عکس های سیاه و سفید رنگی شده (11)

t قدیمی‌ترین عکس‌های رنگی دنیا با تکنیک لومیر
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عکس های خیال انگیز سیاه وسفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *