قورباغه های مینیاتوری؛ از کوچک‌ ترین گونه‌ های جانوری جهان

t قورباغه های مینیاتوری؛ از کوچک‌ ترین گونه‌ های جانوری جهان

هفت گونه قورباغه مینیاتوری متعلق به گهات غربی هندوستان، رشته‌کوهی در طول ساحل غربی شبه‌جزیره‌ هندوستان، به تازگی به خانواده دوزیستان اضافه شده‌اند. این قورباغه‌ها به نژاد نایچوبیپریکوس (Nyctibatrachus) یا قورباغه‌های شب تعلق دارند که طی یک بررسی پنج‌ساله در این شبه‌جزیره کشف شده‌اند. چهار مورد از این گونه‌ها در میان کوچک‌ ترین قورباغه‌ های کشف‌ شده در دنیا هستند که می‌توانند به راحتی بر روی نوک انگشت شما بنشینند” در ادامه شما را به دیدن تصاویر قورباغه های مینیاتوری دعوت می‌کنیم. 

قورباغه های مینیاتوری (2)

این گونه که قورباغه شب ویجایان (Vijayan’s Night Frog) نام دارد، در تپه‌های آگاستیمالا (Agasthyamala Hills) زندگی می‌کند.

قورباغه های مینیاتوری (3)نام این قورباغه مینیاتوری، قورباغه شب رابینمور (Robinmoore’s Night Frog) است که طولی برابر با 12.2 میلی‌متر دارد. در این عکس قورباغه شب رابینمور بر روی یک سکه یک­ روپیه‌ای با اندازه‌ای در حدود دو برابر خودش نشسته است.

قورباغه های مینیاتوری (4)قورباغه کوچک بعدی قورباغه شب مانیلا (Manalar Night Frog) است که در جنگل‌های گسسته شده جنوب گهات غربی هندوستان سکونت دارد. گفتنی است که این گهات جزو میراث جهانی یونسکو است.

قورباغه های مینیاتوری (5)عکس دیگری از قورباغه شب مانیلا که اندازه آن 13.8 میلی‌متر است. این قورباغه در نزدیکی مزارع چای یافت می‌شود.

قورباغه های مینیاتوری (6)با این تصویر فهم اندازه قورباغه شب مانیلا ساده‌تر می‌شود.

قورباغه های مینیاتوری (7)قورباغه شب سابریمالا (Sabarimala Night Frog) دوزیستی با اندازه 12.3 میلی‌تری است که در نزدیکی مرکز زیارتی سابریمالا (Sabarimala) زندگی می‌کند.

قورباغه های مینیاتوری (8)این عکس متعلق به قورباغه شب آتیراپیلی (Athirappilly Night Frog) است. این قورباغه در نزدیکی آبشار آتیراپیلی یافت می‌شود.

قورباغه های مینیاتوری (9)عکس دیگری از قورباغه شب آتیراپیلی؛ زیست‌گاه این گونه در معرض خطر توسعه‌های انسانی قرار دارد. آبشار آتیراپیلی در حال حاضر برای احداث یک پروژه برق‌آبی جدید در دست بررسی است.

قورباغه های مینیاتوری (10)در این عکس هر هفت گونه‌ تازه کشف‌شده نمایش داده شده است؛ A: قورباغه شب رادکلیف (Radcliffe) سکه‌ B: قورباغه شب آتیراپیلی C: قورباغه شب کادلا (Kadalar) سکه D: قورباغه شب سابریمالا E: قورباغه شب ویجایان F: قورباغه شب مانیلا G: قورباغه شب رابینمور

gadgetnews.ir

یادداشت سردبیر:

با تشکر فراوان از آقای کیوان جهانگرد از اعضای فعال سایت که این مطلب را برای ما ارسال کرده اند.

t قورباغه های مینیاتوری؛ از کوچک‌ ترین گونه‌ های جانوری جهان
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مکـان هـایی باور نکـردنـی در سـراسـر دنیـا (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *