کاردستی ماسک های نمایشی

کاردستی ماسک صورت برای نمایش
t کاردستی ماسک های نمایشی

ساختن کاردستی ماسک نمایشی برای صورت، یکی از تفریحات جذاب و سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان است. شاید شما هم دوست داشته باشید ساختن صورتک و نقاب‌های عروسکی و حیوانی را آموزش ببینید و در نمایش‌های عروسکی شرکت کنید. در ادامه، چند نمونه ماسک نمایشی حیوانات و آموزش درست کردن هر کدام را برای شما قرار می‌دهیم.

می توانید از ماسک نمایشی حیوانات برای حضور جادویی در نمایش ها استفاده کنید. باساخت انواع ماسک حیوانات مانند: ماسک مگس، ماسک کلاغ، ماسک گرگ، ماسک سگ، ماسک گربه، ماسک خرس، ماسک زرافه، ماسک شیر وغیره می توانید هر نقشی که دوست دارید را طبیعی تر بازی کنید.

با ما در بخش ساخت ماسک نمایشی همراه شوید تا با مواد ساده موجود در منزل، انواع ماسک حیوانات را با مقوا  بسازید واز خلاقیتتان لذت ببرید.

کاردستی ماسک نمایشی میمون

وسایل مورد نیاز

 • بشقاب کاغذی یک بار مصرف 2 عدد  
 • رنگ گواش قهوه ای و هلویی
 • مقوای قرمز و مشکی
 • الگوی صورت میمون
 • نشانگر سیاه
 • نخ یا کش یک سانت
 • نوار
 • چسب ماتیکی

دانلود الگوی ماسک نمایشی میمون

الگوی ماسک نمایشی میمون

ماسک میمون

پشت یکی از بشقاب های کاغذی را رنگ قهوه ای و پشت بشقاب کاغذی دوم را نیز رنگ هلویی بزنید و زمان بدهید تا کاملا خشک شود.دقت داشته باشید هر دو بشقاب از طرف وارونه که برجسته است رنگ شود که هنگام متصل کردن روی هم منطبق شوند. 

کاردستی ماسک میمون

سپس الگوی گوش و صورت میمون را پرینت بگیرید و آن را روی بشقاب زمینه هلویی قرار دهید و پس از این که با مداد دور الگو را خط کشیدید دورش را به وسیله ی قیچی برش بزنید و قطعات را جدا کنید.

ماسک میمون

صورت و گوش را روی بشقاب قهوه ای بچسبانید طوری که قسمتی از بشقاب قهوه ای زیر گوش مشخص باشد. ماسک نمایشی را روی صورت نگه دارید و محل سوراخ های چشم را مشخص کنید. سپس جای چشم ها را با تیغ موکت بری با دقت سوراخ کنید.

ماسک میمون

الگوی دهان و زبان میمون را بر روی مقوای قرمز و مشکی برش بزنید. ابتدا جای دهان را روی رنگ هلویی مشخص کنید سپس به وسیله ی چسب دهان را روی جای معین شده بچسبانید . بینی را نیز به وسیله ی ماژیک خط بکشید.

ماسک میمون

در این مرحله باید مجدد ماسک نمایشی را روی صورت نگه دارید و جای نخ یا کش را درکنار گوش ها پشت بشقاب علامت گذاری کنید. سپس با درفش نقاط علامتگذاری سوراخ کنید و نخ را از سوراخ رد کرده وگره کنید . کاردستی ماسک نمایشی میمون شما آماده است از خلاقیتتان لذت ببرید.

ماسک صورت خرگوشی

وسایل لازم:

 • مقوای سایز A4
 • مداد رنگی، یا رنگ گواش
 • قیچی
 • پانچ
 • کش یا نوار نیم سانت

دانلود الگوی ماسک نمایشی خرگوش

الگوی ماسک خرگوش

 

از الگوی ماسک صورت خرگوش پرینت بگیرید. می توانید به وسیله ی گچ پاستل یا رنگ گواش یا مدادرنگی صورت خرگوش را به هرشکلی که دوست دارید رنگ آمیزی کنید.

ماسک خرگوش

به وسیله ی قیچی دور الگو را برش بزنید و قسمت های اضافی را جدا کنید. قسمت داخلی چشم ها را به وسیله ی تیغ موکت بری سوراخ کنید.

کاردستی ماسک خرگوش

 به دایره های کوچک دو طرف ماسک توجه کنید. این ها نقاطی هستند که باید سوراخ هایی را برای اتصال کش برای نگهداری نقاب روی صورت ایجاد کنید. در ماسک های کاغذی معمولاً پس از چند بار استفاده اطراف این سوراخ ها پاره می شوند. برای تقویت این سوراخ ها ، روی دایره های مشخص شده نوار چسب شفاف بچسبانید و نوار را به سمت پشت ماسک نمایشی تا بزنید. سپس به وسیله ی پانچ مقوا را سوراخ کنید.

کاردستی ماسک خرگوش نمایشی

در پایان به اندازه ی پشت سر کش جدا کنید و انتهای کش ها را روی سوراخ ها ببندید. ماسک نمایشی را امتحان کنید تا کش زیاد محکم یا آزاد نباشد. از ماسک خرگوشتان لذت ببرید.

ماسک

ماسک جغد برای نمایش 

وسایل لازم:

 • نمد خاکستری، قهوه ای، سیاه و سفید
 • چسب گرم
 • روبان یا کش
 • سوزن خیاطی
 • نخ خاکستری
 • قیچی

دانلود الگوی ماسک نمایشی جغد

الگوی ماسک جغد

ماسک جغد

الگوی نقاب جغد را پرینت بگیرید و قطعات دیگر صورت که شامل  ابرو و دور چشم ها و نوک است را جداگانه برش بزنید. توجه داشته باشید جای چشم ها را روی الگو برش بزنید تا بتوانید راحت تر روی الگوی نمدی علامتگذاری کنید.

نقاب جغد

الگوی صورت جغد را روی نمد خاکستری قرار دهید و 2 عدد از این الگو برش بزنید.  قطعات دیگر دور چشم ها را از نمد سفید و ابرو و نوک را  از نمد قهوه ای  و دور چشم ها را از نمد مشکی برش بزنید.

برای مونتاژ پایانی کار از چشم ها شروع کنید. همانطور که در عکس نشان داده شده است آنها را لایه لایه کنید و از چسب مایع برای چسباندن قطعات به هم استفاده کنید. سپس دولایه نقاب اصلی ماسک نمایشی جغد را روی هم قرار دهید و با سوزن و نخ خاکستری هر دو لایه را به هم بدوزید. در پایان در دو طرف گوش های ماسک جغد یک روبان یا کش بدوزید تا به وسیله ی آن ماسک روی صورتتان محکم شود.

ماسک نمایش

ماسک صورت بلدرچین برای نمایش

وسایل مورد نیاز:

 • مقوا
 • کاغذ کشی یا دستمال کاغذی
 • چسب
 • قیچی

دانلود ماسک نمایشی پرنده 

الگوی نقاب نمایشی مرغ واردک

ماسک بلرچین

روبان یا کش  مقوای خود را از وسط نصف کنید، سپس آن را دوباره از وسط تا کنید. یک سوراخ چشم و شکل ماسک نمایشی را مطابق شکل زیر بکشید. همان طور که مقوا تا شده است،الگوی اصلی نقاب را روی یک طرف آن بکشید و سوراخ چشم را برش دهید.

نقاب بلدرچین

پر پرنده

برای پرهای صورت بلدرچین میتوانید از کاغذ کشی یا دستمال کاغذی های رنگی استفاده کنید . ابتدا آن ها را به شکل مربع های کوچک برش بزنید. سپس چند مربع کوچک را روی هم قرار دهید و آن ها را از وسط تا بزنید . سپس لبه های بالا و پایین مربه را به شکل دالبر برش بزنید. لبه ی بالایی ماسک را چسب بزنید و یکی یکی پرها را دور تا دور بچسبانید. اگر می خواهید خلاق باشید، می توانید از چند رنگ کاغذ کشی برای لایه های بعدی استفاده کنید و تمام سطح دور نقاب و چشم ها را با پرهای رنگی بپوشانید .

نقاب نمایشی

منقار پرنده

برای ساختن منقار ماسک نمایشی پرنده نمایشی، ازمقوای زرد استفاده کنیدویک مربع برش بزنید. سپس مانند قیف دو لبه ی مقوا را روی هم برگردانید و با چسب به هم متصل کنید. قسمت ناهماهنگ بالای منقار را جدا کنید تا قسمت بالای مخروط به شکل یک دایره منظم باشد. سپس قسمت بالای مخروط را چند برش با قیچی بزنیدتا چند زبانه در قسمت بالای منقار ایجاد شود با این کار مکانی جهت اسکان منقار روی ماسک بوجود می آید.

نقاب نمایش

 سپس برش ها را به طرف بیرون مخروط خم کنید و با چسب روی ماسک بچسبانید.برای زیبا ترشدن کار تعدادی از پرهای کاغذ کشی را روی قسمت بالایی منقار بچسبانید تا محکل چسب خوردگی کاملا پوشانده شود. دور چشم های ماسک پرنده خود را با ماژیک خط بکشید تا چشم ها زیباتر شوند و کش را به دو طرف ماسک بلدرچین گره بزنید واز خلاقیت خود لذت ببرید.از این ماسک نمایشی برای نقش گنجشک هم می توانید استفاده کنید.

نمایش با ماسک

ماسک خرس پاندا و خرس قهوه ای

برای ساختن کاردستی ماسک خرس پاندا شما می توانید به دو صورت عمل کنید.

دانلود الگوی ماسک خرس نمایشی

خرس خاکستری

الگوی پاندا

 1-: از الگویی که  برایتان به صورت پی دی اف قراردادیم استفاده کنید و پرینت رنگی تهیه کنید؛ که در این صورت تنها کاری که باید انجام دهید پس از پرینت گرفتن برش دورالگوی ماسک و گره زدن کش به دوطرف صورت پاندا خواهد بود.

ماسک خرس

2-: الگوی ماسک نمایشی خرس پاندا را روی کاغذ معمولی پرینت بگیرید. سپس دورالگو را با قیچی برش بزنید. الگو را روی نمد سفید دولا قرار دهید و دور آن را برش بزنید. قسمت های دور چشم و پوزه و گوش های خرس پاندا را روی نمد مشکی برش بزنید .

ماسک نمایشی خرس

سپس به وسیله ی چسب مایع قسمت های دور چشم و گوش ها را بچسبانید . سپس دولایه  نمد سفید را روی هم قرار دهید و دور آن را با سوزن و نخ بخیه بزنید . پس از متصل کردن کش به دو طرف صورتک ، ماسک نمایشی خرس پاندای شما آماده است .

ماسک نمایشی پاندا

ما در ادامه دو الگوی خرس قهوه ای و خرس خاکستری را نیز به صورت پی دی اف برایتان قرار داده ایم؛ که می توانید با تهیه پرینت الگوها مراحل ساخت را به همان ترتیبی که ماسک خرس پاندا را ساختید انجام دهید و از نمایش خانواده خرس ها لذت ببرید.

کاردستی صورتک موش

از الگوی پی دی اف ماسک موش پرینت مقوایی تهیه کنید. به وسیله ی قیچی دور صورتک را برش بزنید و جای چشم ها را با تیغ موکت بری سوراخ کنید. سپس به دو طرف صورت کش متصل کنید تا ماسک موش روی صورتتان ثابت بماند.

دانلود الگوی ماسک موش

الگوی ماسک موش

 

کاردستی نقاب موش

الگوی ماسک روباه نمایشی

برای ساخت این ماسکنمایشی زیبا به سه شیوه می توانید عمل کنید.

دانلود الگوی ماسک روباه 

الگوی ماسک روباه

1- پرینتی سیاه و سفید از الگوی آماده ماسک روباه روی مقوا تهیه کنید و به وسیله ماژیک یا رنگ گواش قسمت های صورت و پوزه روباه را رنگ آمیزی کنید. در پایان، کش را به دو طرف گوش ها متصل کرده و نقش روباه نمایشی را با لذت اجرا کنید.

نقاب روباه

2- یک پرینت کاغذی از الگوی آماده ماسک روباه تهیه کنید . ابتدا الگو ها را روی مقوا قرار دهید و دور آن را برش بزنید. به این ترتیب بدنه اصلی ماسک نمایشی را ساختید. کاربن را زیر اگوی اصلی قرار دهید و دور چشم ها را خط بکشید تا روی قالب اصلی جای چشم ها دقیق مشخص شود سپس با تیغ موکت بری دور خطوط چشم را برش بزنید.

ماسک روباه

پس از آن قطعه های بینی و دور چشم ها، پیشانی و گوش ها را از الگوی پرینتی جدا کنیدو روی مقوا های رنگی برش بزنید. درمرحله مونتاژ نهایی، هر قطعه را روی قالب اصلی با چسب مایع در جای خودش بچسبانید. کش ها را به طرفین نصب و از زیبایی ماسک روباهتان لذت ببرید.  

3- الگو را روی مقوای رنگی پرینت بگیرید . با تیغ موکت بری دور صورت را برش زده و قسمت های زائدرا جدا کنید. در پایان به دو طرف ماسک کش یا روبان گره بزنید.

ماسک پروانه با مقوا

برای ساخت ماسک نمایشی پروانه شما به دو الگو نیاز دارید یکی الگوی چشم ها و یکی الگوی بالهای پروانه که ما هر دو الگو را برایتان به صورت پی دی اف درادامه مطلب به اشتراک گذاشتیم . از هر دو الگو پرینیت تهیه کنید .

دانلود الگوی ماسک پروانه 

الگوی پروانه

الگوی بدنه پروانه

 

ماسک پروانه

اکنون الگوی چشم ها را روی نمد و الگوی بال ها را روی مقوا قرار دهید و دور هر دو را برش بزنید . پس از آن الگوی چشم ها را درست وسط بال های پروانه منطبق کنید و بچسبانید. سپس جای چشم ها را با تیغ موکت بری برش بزنید. برای زیبا تر شدن می توانید روی بال ها و دور چشم ها را با مروارید یا پولک تزئین کنید. برای شاخک ها از سیم های پُرزدار استفاده کنید.

الگوی ماسک

پشت ماسک پروانه می توانید یک چوب متصل کنید وهنگام اجرای نمایش ماسک نمایشی را با چوب روی صورتتان قرار دهید. بااین کار در برخی قسمت های نقش می توانید ماسک را کنار بزنید و از چهره تان برای برخی حس ها استفاده کنیدو از بازی در نمایش لذت ببرید.

کاردستی ماسک اردک و مرغ برای نمایش 

برای ساختن کاردستی ماسک نمایشی مرغ یا اردک می توانید از الگو های آماده استفاده کنید. 

دانلود الگوی ماسک مرغ و اردک

الگوی نقاب نمایشی مرغ واردک

 

ماسک مرغ

از الگو ها پرینت تهیه کنیدو دور بدن مرغ یا اردک را با قیچی برش بزنید.پس از این که جای چشم ها را با تیغ موکت بری برش زدید، چوبی به قسمت پشت بدن مرغ یا اردک بچسبانید. میتوانید برای تمیز تر شدن کار چوب ها را با رنگ گواش مشکی کنید. هنگام اجرای نقش در نمایش، دستتان را با دستکش مشکی بپوشانید و ماسک نمایشی مرغ یا اردک را جلوی صورتتان قرار دهید و از بازی در نمایش لذت ببرید. 

ماسک برای نمایش

 

ماسک های ترول

کاردستی ماسک دایناسور!

ماسک ملکه برفی

مدل های بیشتر ماسک حیوانات برای نمایش

کاردستی ماسک حیوانات با مقوا

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی گلدان لاستیکی

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی با قوطی رانی را هم ببینید.

 

کاردستی ماسک نمایشی

 

 

نقاب الگوی ماسک حیوانات

 

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی با وسایل دور ریختنی را هم ببینید.

 

ماسک حیوانات

 

 

کاردستی ماسک صورت

 

 

 

 

 

ماسک نمایشی پاندا با مقوا

 

 

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی دخترانه آسان با کاغذ را هم ببینید.

ماسک نمایشی اردک با مقوا

ماسک جغد با مقوا و کاغذرنگی برای نمایش

 

ماسک نمایشی روباه با مقوا

 

ماسک نمایشی مورچه با مقوا

 

ماسک نمایشی کلاغ با مقوا

 

ماسک پروانه با مقوا برای نمایش

 

ماسک شیر با مقوا برای نمایش

 

ماسک کنجشک با مقوا برای نمایش

 

ماسک مرغ با مقوا برای نمایش

ویدئوهای آموزش ساخت ماسک های حیوانات برای نمایش

در ادامه ویدئوهای آموزش ماسک های کودکانه را می توانید مشاهده کنید.

ویدئوی آموزش ساخت ماسک پرنده با کاغذ

ویدئوی آموزش ساخت ماسک نمدی کارتونی برای کودکان

آموزش ساخت ماسک و همه ابزار های دختر کفشدوزکی

نحوه ساخت ماسک لیدی باگ و کت نوار

منبع

t کاردستی ماسک های نمایشی
3/5 - (2 امتیاز)

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

 • https://www nojavanha com/ماسک-نمایشی/

‫2 نظر ارسال شده در “کاردستی ماسک های نمایشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *