, ,
,

avira_antivir_download-free-1 year-setup
شرکت آویرا با بیش از ۲۰۰ میلیون مشتری و ۷۰۰ پرسنل، یکی از بزرگترین شرکت‌های ارایه‌کننده راهکارها و محصولات امنیتی در دنیا بحساب می‌آید. نمایش خیره کننده این شرکت در چهار سال گذشته، در بدست آوردن گواهینامه‌های معتبر بین المللی، جایگاه بسیار ویژه و ممتازی را برای این محصول در مقایسه با دیگر سازندگان محصولات ضدویروس فراهم ساخت.

آویرا محدوده‌ی وسیع و جامعی از محصولات را برای کاربران گوناگون از مصرف کنندگان سیستم‌های موبایل تا شبکه‌های بزرگ فراهم ساخته است. برخی از این محصولات عبارتند از ضد ویروس برای سرورهای ویندوز، یونیکس، سولاریس، ضد ویروس برای دروازه های اینترنت SQUID و ISA و همچنین ارایه کننده محصولات امنیت ایمیل سرورها (ضد ویروس و ضد اسپم) برای کلیه ایمیل سرورها از جمله ایمیل سرورهای یونیکس و Exchange و ضد ویروس برای سرورهای پورتال مانند SharePoint و …
در چهار سال اخیر، آویرا همراه از رتبه قابل توجهی در رده بندی بهترین ضدویروس‌های دنیا برخوردار بوده . کسب بالاترین درصد شناسایی در اغلب تستهای ۴ سال اخیر، جایزه بهترین ضد ویروس سال ۲۰۰۸ و سریع‌ترین ضدویروس در سال ۲۰۰۹ توسط سازمان av-comparatives.org و دریافت اغلب گواهینامه VB100% از سوی سازمان ویروس بولیتن و … همه گواه همین ادعا هستند.

 

لزوم استفاده از ضد ویرس
طبق آمارهای سازمان‌های بین المللی، نیمی از کامپیوترهای دنیا آلوده به ویروس هستند. حتی %۲۰ از کامپیوترهایی که از ضدویروس استفاده می‌کنند نیز از این امر مستثنی نیستند. پس وجود ضدویروس‌ای قابل اطمینان و مقتدر برای هر سیستمی حیاتی است.

 

 

 Untitledhg

کمترین میزان استفاده از منابع سیستمی
سرعت بالا از پارامترهای بسیار مهم ضدویروس‌ها بحساب می‌آید. درک این واقعیت که یک ضدویروس چه میزان در عملکرد یک سیستم تاثیر می‌گذارد نیاز به بررسی‌های بسیار زیادی دارد. بطور معمول اگر یک سیستم بدون وجود ضدویروس عملیات چون بوت شدن، کپی کردن داده‌ها، اجرای نرم‌افزارهای گوناگونی را در زمان مشخصی انجام دهد، آن زمان را بعنوان زمان صفر می‌توان درنظر گرفت. در همان شرایط اگر ضدویروس‌های گوناگونی را روی همان سیستم نصب و مورد ارزیابی دهیم، قادر خواهیم بود تاثیر آن‌ها را روی سیستم، تعیین کرد. به این ترتیب که هر مقدار زمان آن پروسه بیشتر از زمان صفر بطول انجام، میزان تاثیر ضدویروس بر عملکرد سیستم بدست می‌آید.

مطمئناً محصولاتی (مانند G DATA , F-Secure , TrustPortو …) که از چند موتور ضدویروس استفاده می‌کنند، بدلیل وجود چندین اسکنر (هنگام پروسس‌های‌شان) بیشترین تاثیر منفی را روی سیستم‌ها دارند.
خوشبختانه موسسه Av-Comparatives با برگزاری آزمون‌هایی جهت بررسی این موضوع (در دو سال ۲۰۰۸و ۲۰۰۹) میزان مصرف منابع سیستمی توسط ضدویروس‌های گوناگون را بررسی کرده است. در دو آزمون برگزار شده، آویرا با نمایشی قابل قبول خود، ثابت کرد که ضدویروس‌ای بسیار سریع و چالاکی است. در ادامه، گزارش سال ۲۰۰۹ موسسه AVC را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد

Untitled

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید