معرفی کتاب برای گروه سنی نوجوان؛ در انتظار یک زندگی طبیعی

کتاب در انتظار یک زندگی طبیعی
t معرفی کتاب برای گروه سنی نوجوان؛ در انتظار یک زندگی طبیعی

کتاب در انتظار یک زندگی طبیعیشما هم دوست دارید یک زندگی هیجان انگیز داشته باشید؟ از آنهایی که کلی اتفاقات ریز و درشت در آن می افتد و پر از غافلگیری است؟

احتمالا همه ما برای یک بار هم که شده آرزو کرده ایم چنین زندگی جذابی را داشته باشیم اما برای «اَدی» شرایط متفاوت است. او دلش می خواهد یک زندگی طبیعی داشته باشد و در کنار یک خانواده معمولی زندگی کند. ادی اتفاقات ریز و درشت و سختی را در زندگی پشت سر گذاشته و چیزی که حالا می خواهد یک زندگی کاملا معمولی و آرام است.

بعد از اینکه پدر ناتنی و مادرش از هم جدا شدند آنها به یک خانه ارزان قیمت تر اسباب کشی کردند. مادر ادی تلاشش را می کند تا به قول خودش یک زندگی بسازد. پدر ناتنی ادی هم دورادور هوای آنها را دارد و کمکشان می کند اما مشکل اینجاست که مادر ادی نمی داند دقیقا چه می خواهد و کارهای متفاوتی را امتحان می کند. و البته یک مسئله دیگر: برای مادر ادی حد میانه ای وجود ندارد؛ یا همه چیز یا هیچ چیز. اما ادی دست از آرزویش بر نمی دارد. او برای داشتن یک زندگی طبیعی تلاش می کند

یک زندگی عادی و به دور از زرق و برق

ادی نوجوانی کاملا مستقل و خودساخته است. او در سخت ترین شرایط هم چیزهای کوچکی را پیدا می کند که می توانند دلگرمش کنند. یاد گرفتن و پیش رفتن. این چیزی است که مادرش به او آموخته و حالا دارد همین کار را انجام می دهد. وارد گروه ارکستر مدرسه می شود و در دفترچه لغاتش کلمه های جدید یادداشت می کند تا بیشتر از قبل یاد بگیرد.

«لِسلی کانُر» این داستان را با الهام از زندگی مردم منطقه «پل فریمن» نوشته است. مردمی که زندگی عادی و به دور از زرق و برقی دارند. شما هم با خواندن داستان این سادگی را حس می کنید چون تصاویری که کانر از زندگی ادی در آن منطقه می دهد بسیار شفاف و واقعی هستند. طوری که حتی صدای قدم های ادی را وقتی روی زمین می کشد تا از تاپ پایین بیاید می شنوید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
فهرست طلایی کتاب های نوجوانان (رمان قصه های جزیره)

ادی به دنبال یک زندگی طبیعی و آرام است اما شما در کتاب در انتظار یک زندگی طبیعی با داستانی یک نواخت و بدون اتفاق رو به رو نیستید. سر و کله اتفاقات کوچک، کم کم، از جایی که فکرش را نمی کردید پیدا می شود و داستان پیش می رود.

اما در آخر چه می شود؟ ادی به زندگی دلخواه خودش – که البته خواسته غیرمنطقی و زیادی هم نیست – می رسد؟ یا زندگی او برای همیشه پر از اتفاق خواهد بود؟ «در انتظار یک زندگی طبیعی» در انتظار شماست تا بیایید و داستان ادی را بخوانید و پایان ماجرا را ببینید.

کتاب در انتظار یک زندگی طبیعی را که برنده سه جایزه شده است فرح بهبهانی ترجمه کرده و نشر افق در 282 صفحه منتشر کرده است.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – یاسمن رضائیان

t معرفی کتاب برای گروه سنی نوجوان؛ در انتظار یک زندگی طبیعی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *