نرمش های مناسب (۵)

t نرمش های مناسب (5)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دوستان نوجوان در ادامه مباحث قبل در ارتباط با نرمش های مناسب این بخش را به چهارمین نرمش برای از بین بردن چربی های زائد اختصاص داده ایم.

نرمش تعادلی

انجام این نوع نرمش از طرفی باعث حفظ تعادل عضلات بدن می شود و از طرف دیگر نیروی محرکه بسیار قوی است که اندام های بدن را در مقابل نیروهای وارده قوی می کند. بر این اساس شما در طی یک دوره انجام این نوع نرمش ها نه تنها می توانید چربی های اضافی موجود در نقاط مختلف بدن را از بین ببرید بلکه باعث تقویت قوای جشمانی خود نیز خواهید بود. این نوع نرمش نیز همانند بسیاری از نرمش ها که در مباحث قبل توضیح داده ایم نیاز به صرف هزینه های زیاد و اتلاف وقت ندارد و به راحتی در منزل انجام می شود و تنها با رعایت نکات ایمنی در هنگام اجرای نرمش ها و گرم کردن بدن قبل از انجام هر گونه حرکتی الزامی است. 

چگونگی اجرای نرمش 

برای انجام این حرکت ابتدا روی زمین دراز بکشید. هیچ وسیله ای را زیر کمر یا زیر گردن قرار ندهید. پس از آن به آرامی به پهلوی راست بغلتید. ساعد خود را عمود بر بدن قرار دهید و دست دیگر را به پهلوی دیگر در راستای بدن کشیده نگه دارید. سپس سعی کنید نیم تنه خود را بالا بکشید و مرکز ثقل بدن را بر قسمت کناره پا و ساعد قرار دهید. ابتدا تا 10 ثانیه بدن را به همین حالت نگه دارید. بعد کمی مکث (باسن خود را روی زمین بگذارید برای استراحت) سپس مجددا بدن را بالا بکشید. این کار را از کم شروع کنید و با تکرار و تمرین موفق خواهید شد این حرکت را در تایم 60 ثانیه ای هم  ادامه دهید.

پس از تمرین های مداوم و حفظ تعادل بدن می توانید حرکات ترکیبی مثل دست مقابل خود را در هوا حرکت دهید، به جای ساعد نیرو را به مچ دست منتقل کنید، سر را به بالا و پایین حرکت دهید و یا پای مقابل را به آرامی به صورت پاندول ساعت به جلو و پهلو حرکت دهید.

توجه داشته باشید حین اجرای حرکات به صورت مداوم عمل تنفس صحیح (دم از بینی و بازدم از دهان) را انجام دهید و نگاهتان به روبه رو باشد.

نرمش تعادلی را  به مدت 10 تا 60 ثانیه و تکرار 2 تا 3 بار در هر طرف می توانید انجام دهید.

 نرمش

 

t نرمش های مناسب (5)
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
فریده شفیعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *