نوشابه طی یک ساعت با بدن چه می کند؟

نوشابه یکی ار مضرترین نوشیدنی ها می باشد چراکه همان طور که همه می‌دانیم، شکر زیاد می تواند به سلولیت تبدیل شود که ظاهر خوبی برای ما نخواهد ساخت
t نوشابه طی یک ساعت با بدن چه می کند؟

نوشابه یکی ار مضرترین نوشیدنی ها می باشد چراکه همان طور که همه می‌دانیم، شکر زیاد می تواند به سلولیت تبدیل شود که ظاهر خوبی برای ما نخواهد ساخت، و مهم‌تر از آن خلاصی از آن هم سخت است.می‌دانم که ترک مصرف نوشابه می‌تواند خیلی سخت باشد، اما این جا دلایلی را آورده‌ایم تا قبل از نوشیدن دوباره‌ نوشابه، دوباره به آن ها فکر کنید!

کالری فراوان

برخی اوقات، هنگامی که مردم رژیم غذایی دارند، بیش از اندازه به چیزهایی که می‌خورند تمرکز می‌کنند، اما کالری های مخفی نوشیدنی‌هایشان را فراموش می کنند، و این خیلی اشتباه است!شیرین کننده‌های نوشابه می‌توانند به اندازه یک سینی دسر، شکر داشته باشد. نوشیدن روزانه‌ تنها یک قوطی ۳۳۰ میلی لیتری نوشابه، می‌تواند در یک ماه به نیم کیلو اضافه وزن تبدیل شود.

پوسیدگی دندان

نوشیدن نوشابه به صورت منظم می‌تواند به پوسیدگی دندان ختم شود! به اثبات رسیده است که اسید فسفریک که این نوع نوشیدنی‌ها حاوی آن هستند، مینای دندان را می ساید و باعث پوسیدگی آن خواهد شد.

پوکی استخوان

مطالعات نشان داده‌اند که مقدار بالای فسفری که در نوشابه‌ها وجود دارد، جذب کلسیم در استخوان‌ها را کاهش داده، که در نتیجه این موضوع احتمال شکستن استخوان‌ها حتی در کارهای عادی را در پی خواهد داشت.

سردرد، میگرن، دل‌درد، اسهال و نفخ

این مشکلات، به علاوه‌ عوارض جانبی متعدد دیگر همگی می توانند بخاطر آسپارتامی که در نوشابه‌های رژیمی وجود دارد به وجود بیایند. آسپارتام، جانشینی برای شکر است که به صورت مجازی کالری ندارد و تقریبا ۱۸۰ بار هم از شکر شیرین‌تر است! هم چنین با توجه به صحبت‌هایی که درباره‌ افزایش خطر ابتلا به چند نوع سرطان وجود دارد، یکی از جدال‌آمیز ترین مواد غذایی محسوب می‌شود!

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده هایی جذاب برای بادکنک آرایی صورتی

شکر درون نوشابه می‌تواند باعث کم آبی شود! برای خنثی کردن نوشابه و آب رسانی دوباره به بدنتان، باید آب زیادی بنوشید که اغلب مردم این کار را فراموش می‌کنند. من حدس می‌زنم دیگر نیازی نیست به علائم و عواقب کم آبی بدن هم چون خشکی پوست، دایره‌های تیره‌ دور چشم و پیری نابهنگام اشاره کنم!

سلولیت

همان طور که همه مان می‌دانیم، شکر زیاد می تواند به سلولیت تبدیل شود که ظاهر خوبی برای ما نخواهد ساخت، و مهم‌تر از آن خلاصی از آن هم سخت است.

دیابت

سطح بالای قند در رژیم غذایی ما، می‌تواند به بدن ما برای تولید انسولین بیش تر از حالت نرمال جهت پردازش قند، فشار وارد کند. این اتفاق، خطر ابتلا به توسعه‌ دیابت نوع ۲ را افزایش می‌دهد. به عقیده‌ سازمان دیابت آمریکا،۲۳.۶ میلیون آمریکایی از این مشکل رنج میبرند.

چاقی

به عقیده‌ محققان دانشگاه علم بهداشت تگزاس، خطر ابتلا به افزایش وزن با هر نوشابه‌ای که روزانه می نوشید ۳۷٪ افزایش پیدا می کند!

مشکلات کبدی و کلیوی

نوشیدن نوشابه به صورت منظم می‌تواند شما را تحت خطر ابتلا به بیماری های کبدی و به تدریج کاهش کارکرد کلیه و تشکیل سنگ کلیه قرار دهد

کافئین فراوان

چه باور کنید چه نه، برخی از انواع نوشابه‌ها دارای دوز بالایی از کافئین نیز هستند. کافئین بیش از اندازه می‌تواند سبب بی‌خوابی، فشار خون بالا، ضربان قلب نامنظم و مشکلات دیگری شود.

نوشابه طی یک ساعت با بدن چه می کند؟

نوشابه طی یک ساعت با بدن چه می کند؟

بهداشت و سلامت

آب

دانستنی هایی درمورد مواد سازنده نوشابه و ضررهای آن

t نوشابه طی یک ساعت با بدن چه می کند؟
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *