نکاتی درباره ی غذاهای سریع یا فست فود

فست فود

فست فود

در ایالات متحده، غذای سریع سهم عمده ای در عادات غذایی دارد. این نوع غذا 3/11 درصد کالری کل دریافتی رژیم غذایی هر آمریکایی را در بر می گیرد. غذاهای سریع معمولا شامل پیتزا، برگر، سیب زمینی سرخ کرده و نوشیدنی گاز دار می باشند.

افراد بسیاری که غذای سریع را می خورند تمایل دارند غذاهای پر کالری تر بخورند و رژیم غذایی فقیرتری داشته باشند. با این همه، غذای سریع مزایایی نیز دارد و شما نیز می توانید آن ها را هرازگاهی به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم مصرف کنید.

غذاهای سریع

 

غذاهای سریع، راحت هستند

به نظر می رسد می توانید مغازه های غذای سریع را در نزدیکی هم و همه جای شهر پیدا کنید و دسترسی آسان و حتی آوردن غذا توسط پیک به درب منزل نیز آن را جذاب تر کرده است. مغازه های غذای سریع این قابلیت را به شما می دهند که غذای آماده، تازه و با مقدار مشخص در هر وعده را مصرف کنید.

اگر می خواهید غذای سالم بخورید ولی نمی خواهید آن را در خانه تهیه نمایید، می توانید غذایی سالم از مغازه ی غذای سریع سفارش دهید. این می تواند شامل سالاد سبزیجات به همراه مرغ گریل شده باشد.

اگر چه غذای سریع راحت است ولی نسبت به خرید غذاهای ناسالم مانند مرغ سرخ کرده و  پیتزا حساس باشید زیرا این غذاها به راحتی در دسترس هستند و جذاب می باشند.

مغازه های غذای سریع انتخاب های متعددی را پیشنهاد می کنند

تنوع گسترده سبک های غذای سریع به شما اجازه می دهد غذاهای مختلف فرهنگ های مختلف را تجربه کنید. بنابراین نیازی به صرف مقادیر زیاد پول در رستوران با تمام خدمات نیست. مغازه هایی که انواع برگر، مرغ و ساندویچ را سرو می کنند فراوان دیده می شود

ولی مغازه های غذای سریعی که غذاهای چینی، ایتالیایی، مکزیکی و خاورمیانه را سرو می کنند نیز به وفور دیده می شود. اگر چه بسیاری از این پیشنهادات می توانند نسبتا سالم باشند، همچنین می توانند کالری بالا و مواد مغذی ناسالم داشته باشند.

غذاهای سریع

مغازه های غذاهای سریع از نظر هزینه، ارزان تر هستند

هزینه پایین یک وعده غذای سریع در مقایسه با یک وعده غذایی در رستوران به شما کمک می کند تا با بودجه خود همراه شوید. با این همه، پخت غذا در خانه به شما کمک می کند وعده های غذایی سالم تر و کم هزینه تر را سرو کنید.

اگر می خواهید غذای سالم با توجه به بودجه خود میل بفرمایید، غذاهایی مانند ماهی تن، کره بادام زمینی، دانه های خشک، برنج قهوه ای، پاستا با آرد کامل و محصولات فصلی تهیه فرمایید. این مواد غذایی خوب تقریبا ارزان هستند.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تغذیه در بیماران دیابتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *