پرش از برج خلیفه بلندترین برج دنیا

پرش از برج خلیفه بلندترین برج دنیا
t پرش از برج خلیفه بلندترین برج دنیا

برج خلیفه در شهر دبی واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری این شهراست.

آیا برج خلیفه بلندترین برج دنیا است؟

برج خلیفه که 828 متر ارتفاع دارد، بلندترین سازه ساخته دست بشر در جهان و یکی از برجسته ترین جاذبه های خاورمیانه است. ساخت برج خلیفه در سال 2004 آغاز شد و در سال 2010 به عنوان بخشی از توسعه جدیدی به نام مرکز شهر دبی افتتاح شد. این ساختمان بر اساس تصمیم دولت برای تنوع بخشیدن به پول از اقتصاد مبتنی بر نفت و برای به دست آوردن شهرت بین المللی دبی ساخته شده است. این ساختمان در ابتدا برج دبی نام داشت اما به افتخار حاکم ابوظبی و رئیس  امارات متحده عربی، خلیفه بن زاید آل نهیان، که بودجه ساخت آن را تأمین می کند، تغییر نام داد.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

برج خلیفه با ۲۷۲۲ فوت ارتفاع از پایه تا نوک، بلندترین ساختمان جهان است.با این حال، این تنها یکی از  از رکوردهای جهانی برج خلیفه دبی است. این آسمان خراش به یاد ماندنی هم چنین بلندترین سازه ای است که تاکنون ساخته شده است ، بلندترین سازه مستقل و ساختمانی با بیشترین طبقه در جهان است  .

هزینه ساخت برج خلیفه چقدر است؟

مجموع هزینه های ساخت برج خلیفه بالغ بر 1.5 میلیارد دلار گزارش شده است . اگرچه برج خلیفه هزینه زیادی داشت، اما گران‌ترین ساختمان جهان نیست. . در واقع، 11 ساختمان در سراسر جهان وجود دارد  که ساخت آنها از برج خلیفه گران‌تر بوده است ، علی‌رغم اینکه همگی از برج خلیفه کوتاه‌تر بودند.

داخل برج خلیفه چیست؟

در ابتدا، توسعه دهندگان برنامه ریزی کردند که این ساختمان کاملاً مسکونی باشد، اگرچه با گذشت زمان به ساختاری با کاربری مختلط تبدیل شد. در برج خلیفه، ساختمان  به سه کاربری اصلی تقسیم می شود: مسکونی، شرکتی و هتل. 900 اقامتگاه در این برج وجود دارد که از واحدهای ، یک، دو، سه و چهار خوابه تشکیل شده است که در سطوح 19 تا 108 متر مربع قرار دارند. علاوه بر اعتبار زندگی در بلندترین ساختمان جهان، ساکنان همچنین به مجموعه ای از امکانات رفاهی مانند استخرهای سرپوشیده و روباز، جکوزی، کتابخانه، سالن سیگار برگ، و یک باشگاه سلامتی چهار طبقه که شامل دو سالن ورزشی است دسترسی دارند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کشف راز رابطه نبوغ و اختلالات روانی

این کشور کوچک برای تبلیغ دیدنی هایش به هر کاری متوسل می شود ویکی از برنامه هایی که برای توریست ها ترتیب داده اند پریدن از بلندترین برج دنیاست این تصاویر از این برنامه توریستی تهیه شده است .

 

 

برج خلیفه بلندترین برج دنیا

tower.nojavanha (2)

tower.nojavanha (3)

tower.nojavanha (5)

tower.nojavanha (6)

tower.nojavanha (7)

tower.nojavanha (9)

tower.nojavanha (10)

tower.nojavanha (11)

tower.nojavanha (12)

tower.nojavanha (13)

tower.nojavanha (14)

tower.nojavanha (15)

tower.nojavanha (16)

برج خلیفه بلندترین برج دنیا

tower.nojavanha (18)

برج خلیفه بلندترین برج دنیا

برج خلیفه بلندترین برج دنیا

برج خلیفه بلندترین برج دنیا

 

دروغ های بزرگی درباره شهر دبی که باید حقیقت آن را بدانیم 

t پرش از برج خلیفه بلندترین برج دنیا
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *