, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

کودکان و نوجوانان همیشه به اسباب بازی علاقه مند بوده اند. آن ها معمولا والدین خود را مجبور می کنند که اسباب بازی های جدیدی برایشان بخرند. این علاقه شدید بچه ها آن چنان زیاد است که هیچ وقت فکر نمی کنند که چه تعداد اسباب بازی در خانه دارند و اسباب بازی جدید همیشه برایشان شادی آور است. هرچند دختران و پسران به اسباب بازی های متفاوتی علاقه نشان می دهند پسران به دنبال وسایلی مانند ماشین و توپ می گردند. دختران غالبا به سراغ عروسک می روند. در بسیاری اوقات این اسباب بازی ها حتی بعد از بزرگ شدن بچه ها نیز به عنوان بخشی از خاطرات کودکی اشان در اتاق آن ها باقی می ماند. فهرست زیر مجموعه ای از پر طرفدارترین اسباب بازی های دنیاست.

۱- عروسک

اسباب بازی (10)

عروسک های گوناگون در رده اول همه اسباب بازی ها قرار دارند. البته بعضی از مارک ها مانند عروسک های باربی در کشورهای غربی رکورد دار هستند. علاوه بر خود عروسک لوازم جانبی آن ها مانند لباس و وسایل آرایش و منزل نیز به همراه این عروسک ها به فروش می رسند.

Photographer KristaStylist SherylJob# 1047940Eretouch Andrew

۲- عروسک سرباز

اسباب بازی (1)

در اتاق اکثر پسران تعدادی از این عروسک های سرباز را می توان پیدا کرد. این ارتش اسباب بازی از سال ۱۹۶۰ رواج پیدا کرد اما تاکنون محبوبیت خود را از دست نداده و به شکل های گوناگون روانه بازار می شود.

۳- ماشین مسابقه

اسباب بازی (2)

ماشین ها به شکل های گوناکون و البته شبیه به اتومبیل های واقعی ساخته می شوند. بسیاری از پسران علاقه مند هستند که با این ماشین ها با دوستانشان مسابقه دهند.

۴- لگو (آجر های رنگی)

اسباب بازی (3)

این آجرها که باعث ایجاد خلاقیت ذهنی می شوند در ابتدا سیاه و سفید بودند ولی از سال ۱۹۵۸ تبدیل به آجرهای رنگارنگ شدند.

۵- یویو

اسباب بازی (4)

این اسباب بازی شگفت انگیز از سال ۱۹۲۸ تولید و روانه بازار شد و به زودی جای خود را به عنوان اسباب بازی محبوب بچه ها باز کرد.

۶- چرخانک

اسباب بازی (5)

چرخانک بازی پر هیجانی است که در موقع رفتن به کنار دریا و یا تفریح در طبیعت طرفدار زیادی دارد. این بازی به ظاهر ساده از سال  1968 به بازار اسباب بازی ها روانه شد.

۷- کلکسیون ماشین ها

اسباب بازی (6)

پسران علاقه دیوانه واری به جمع آوری ماشین های مختلف دارند به همین خاطر بعضی شرکت ها مجموعه ای از این ماشین ها را در کنار هم ارائه کرده اند. این کلکسیون ماشین ها از سال ۱۹۵۳ تولید شده اند.

۸- تفنگ آب

اسباب بازی (7)

تفنگ آبی یکی از جذاب ترین بازی های تابستانی است که گاهی بزرگ تر ها را نیز جذب می کند. هر جا که بچه ها جمع شوند و آب هم در دسترس باشد بازی با تفنگ آبی بسیار هیجان آور خواهد شد.

۹- خرس عروسکی

اسباب بازی (8)

خرس های عروسکی در اتاق پسرها و دخترها پیدا می شود و برای بسیاری از بچه ها همدم خوبی است. خرس های عروسکی از سال ۱۹۸۵ دوست بچه ها شده اند.

۱۰- مکعب روبیک

اسباب بازی (9)

این مکعب رنگی که به نام مخترع آن نامگذاری شده است باعث بالابردن هوش و خلاقیت در نوجوانان می شود. هر چند که بازی با این مکعب کمی دشوار است اما طرفدارانش نیز کم نیستند و هر ساله مسابقاتی برای مکعب روبیک برگزار می شود.

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید