, ,
,

رباتاختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید از خود بپرسید که ربات به چه منظور ایجاد شده است ؟ علم رباتیک در قرن بیستم برای راحتی انسان و همچنین استفاده از وقت مفید آن اختراع شد و بیشتر کشورهای پیشرفته برای پیشبرد کار های خود به خصوص در زمینه های صنعتی از این علم زیاد استفاده می کنند . در این مقاله می خواهم شما را بیشتر با علم رباتیک و همچنین مزا یا و ضرورت استفاده از آن آشنا کنیم .

 

در مورد علم رباتیک می توان گفت ، رباتیک علم طراحی ، ساخت ، نگهداری و تعمیر ربات ها است .

 

به عبارتی میتوان گفت مهندسی رباتیک یا همان علم رباتیک هوشمند کردن و الکترونیکی کردن ماشینهای مکانیکی است که آنها را بیشتر در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می دهند . مهندسی رباتیک به طور معمول  ترکیبی از مهندسی برق و مکانیک است .

این علم با وجود جدید بودنش ولی توانست خود را به خوبی در کشورهای توسعه یافته و صنعتی جا بیاندازد شاید بتوانیم بعضی از مزایای ربات را به صورت زیر نام ببریم: افزایش بهره ، افزایش تولید ، بهبود کیفیت کار ، افزایش دقت ، جلوگیری از اتلاف نیروی انسانی ، افزایش سرعت ، کاهش هزینه ، کاهش ضایعات ، چند منظوره بودن ، هوشمند بودن ، عدم خستگی

رباتدر اینجا که با مزایای رباتها و همچنین کمی با علم ربات آشنا شدید می خواهم شما را با چند نمونه از مصارف رباتها آشنا کنم .

 بازو های ربات های صنعتی که بیشتر از این نمونه از رباتنها در صنعت و کار های سخت استفاده می شود و معمولا وقتی نام از ربات به میان می آید منظور این نمونه از رباتها ست .

 ربات کنترل چاه های نفت که این نمونه نیز در مصارف صنعتی و کار های سختی که انسان به صورت دستی قادر به انجام آن نیست اتفاق می افتد .

برخی دیگر از این رباتها که ما در زندگی روزمره خود با آنها سرو کار داریم عبارتند از :

 یخچال های خانگی ، آسانسور ها ، اسباب بازی کودکان ، هواپیما های بدون سرنشین ، سیستم های دفاع ضد موشکی ، پرینتر ها ، دستگاههای تراش خودکار ، نوشابه پرکن ها و …

 

حال در ادامه مطالب می خواهم شما را با چند نکته در مورد کشورهای صنعتی آشنا کنم .

ربات

کشور ها صنعتی به این حقیقت رسیده اند ، که کشوری پیشرفت نمیگردد  مگر این که در تمام علوم پیشرفت کند . بنابراین ، با توجه به همین نکته از علم رباتیک که علم قرن بیستم است استفاده کرده و پیشرفتهای خود را در تمامی زمینه ها بیشتر کردند و در تمام این پیشرفتها از رباتها نیز استفاده کرده اند .و همچنین این شایعه وجود دارد که کشورهایی که در ساخت ربات بسیار مهارت دارند در سال ۲۰۵۰ می خواهند رباتهای انسان نما بسازند هر چند که نمونه هایی از این رباتها ساخته شده است .این کشورها حتی برای پیشرفت خود در این زمینه ها سالانه مسابقاتی را در سطح جهانی برگزار می کنند.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید