چگونه از یک عکس کپی بگیریم؟

چگونه از روی یک عکس کپی بگیریم؟

چگونه از یک عکس کپی بگیریم؟

حتما برای شما پیش آمده است که بخواهید عکسی را  کپی کنید تا اگر خدایی ناکرده عکس گم یا خراب شد، شما از آن یک کپی داشته باشید. راه های بسیار زیادی است که بتوان از روی یک عکس، نسخه ای دیگر تهیه کنیم . در این مقاله چند راه آن را به شما نشان می دهیم.

راه اول، گرفتن عکس با موبایل

در صورت امکان عکس خود را عمودی بر روی پایه ای قرار بدهید. استندهای زیادی برای این کار هستند، یکی را انتخاب کنید و عکس را بر روی آن قرار دهید به طوری که انعکاس نور بر روی آن نباشد.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (1)

در مرحله بعد گوشی خود را بدون اینکه زاویه عکس تکان بخورد، بر روی سه پایه قرار بدهید. برای این کار یک سه پایه گوشی تهیه کنید. می توانید از موبایل فروشی ها خریداری کنید. زاویه دوربین را طوری تنظیم کنید که نور درون عکس نباشد و عکس کاملا واضح باشد.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (2)

دوربین را زوم کنید تا فقط عکس پیدا باشد نه چیزهای اضافی اطراف. با این کار شما اصل عکس را دارید نه چیزهای اضافی.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (3)

در آخر از یک نرم افزار مانند Google PhotoScan استفاده کنید. معمولا این نرم افزارها بهترین عکس را به شما تحویل می دهد که نه تار باشد نه کیفیت بدی داشته باشد. پس ممکن است چند بار عمل اسکن را انجام بدهد.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (4)

راه دوم، استفاده از یک دوربین دیجیتال حرفه ای

برای این کار شما به یک سه پایه حرفه ای احتیاج دارید. البته سه پایه های معمولی هم کار شما را راه می اندازند. شما می توانید این کار را بر روی میز آشپزخانه یا یک میز انجام بدهید. سه پایه را به طوری قرار بدهید تا دوربین به صورت افقی با عکس موازی باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برگزیدگان مسابقه‌ عکاسی حیات‌وحش ۲۰۱۵

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (5)

سطح میز را بپوشانید، سطح میز را با شال مشکی رنگ یا کاغذ مقوایی مشکی رنگی بپوشانید. این کار به شما کمک می کند تا عکس با کیفیت باشد.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (6)

برای روشن کردن اطراف عکس در دو طرف میز، چراغ مطالعه قرار بدهید. چراغ مطالعه ها را به صورت 45 درجه ای قرار بدهید و نور آن را بر روی سر دوربین بیندازید تا دوربین را روشن کنند و عکس شفاف به شما تحویل بدهند.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (7)

دوربین خود را تنظیم کنید، شما باید تنظیمات ایزو خود را بین 100 تا 400 قرار بدهید و دیافراگم را بر روی f11 یا f16 قرار بدهید. سرعت شاتر دوربین خود را بین 1.250 تا 1000 قرار دهید.

برای این که لرزشی در حین عکس گرفتن اتفاق نیافتد، می توانید از یک ریموت کنترل استفاده کنید.  بعد از گرفتن عکس می توانید آن را بر روی سیستم خود قرار دهید، ویرایش کنید یا بر روی هارد خود نگه داری کنید.

ترفندهای رایانه.سایت نوجوان ها (8)

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *