چگونه وچه لباسی بپوشیم؟

لباس

طرز صحیح لباس پوشیدن

سعدی گفته است: نه همین لباس زیباست نشان آدمیت، که بسیارهم درست گفته است . فقط لباس زیبا برای ما انسانیت نمی آورد بلکه رفتار ،گفتار واندیشه انسانها درزندگی بسیار مهم است. اما برای ارتباط با دیگران چگونه و چه لباسی بپوشیم که جامعه آن را بپسندد. نوع پوشش یکی از رفتارهای اجتماعی است که باید آن را بیاموزیم. هرگز نمی توان با یک لباس نامرتب، شلوار پاره و موی آشفته به عنوان مد روز باعث جلب احترام دیگران شد. جذابیت ظاهری مردانه به آراستگی و مرتب بودن لباس هاست.

چه لباسی بپوشیم

طرز صحیح پوشیدن پیراهن

پیراهن سفید و رسمی برای پوشیده شدن با کت و شلوار طراحی شده است .پوشیدن این پیراهن به صورت آزاد صحیح نیست، چون به این ترتیب شلخته و نامرتب به نظر می آیید. اگر می خواهید تیپ راحتی داشته باشید و پیراهن را روی شلوار بیندازید از پیراهن های رنگی با شلواری متناسب با آن استفاده کنید.

چه لباسی بپوشیم

طرز صحیح پوشیدن جوراب

فقط کفش های ساحلی و صندل را می توان بدون جوراب پوشید. وگرنه بقیه کفش ها را باید با جوراب استفاده کرد. جوراب باعث می شود که بوی بد پاها را بگیرد. اگر می خواهید جوراب روی ساق پایتان پیدا نباشد از جوراب های ساق کوتاه استفاده کنید که از تاول زدن پا و انتشار بوی بد آن ها جلوگیری می کند.

چه لباسی بپوشیم

طرز صحیح پوشیدن دکمه پیراهن

پیراهن وقتی مرتب است که دکمه های آن بسته باشد. باز گذاشتن بیش از حد دکمه ها و مشخص بودن بخشی از سینه کاری توهین آمیز است که دیگران نمی پسندند. بستن دکمه بالایی پیراهن هم برای پیراهن هایی که یقه معمولی دارند کار درستی نیست. بنابراین فقط یک دکمه بالای پیراهن را باز بگذارید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
درد دل عمو فیتیله ای با مردم بعد از اتفاقات بوجود آمده (ویدئو)

چه لباسی بپوشیم

طرز صحیح پوشیدن لوازم جانبی

استفاده از لوازم جانبی مانند انواع دستبندها هرچند که برای خانم ها ممکن است زیبا باشد؛ اما برای آقایان زیبا نیست. مردان با سادگی بیشتر به چشم می آیند. بهتر است از یک ساعت زیبا استفاده کنید. اما بستن دستبند و چیزهایی مانند آن در کنار ساعت بیشتر شما را نامنظم نشان می دهد.

شلوار جین

 

طرز صحیح پوشیدن شلوار جین

شلوارهای جین هرچند که امروز بین جوانان محبوب هستند اما اگر درست انتخاب نشوند ظاهری زشت به فرد می دهند. نحوه ی پوشیدن پیراهن با شلوار جین، تناسب شلوار با قد و اندازه فرد و انتخاب کفش مناسب با این شلوار همه از نکاتی است که با ید به آن توجه کرد.

پیراهن

طرز صحیح پوشیدن زیر پیراهن

زیر پیراهن برای گرفتن عرق بدن و لکه نشدن پیراهن پوشیده می شود. زیرپیراهنی درحقیقت لباس زیر است و نباید یقه آن از زیر پیراهن پیدا باشد. بخصوص اگر زیر پیراهنی رنگ دیگری به غیر سفید دارد، نامرتبی شما بیشتر به چشم می آید.کت

طرز صحیح پوشیدن دکمه کت

معمولا کت ها دو دکمه دارند اما قانون ساده ای در باره آن ها وجود دارد. اگر نشسته اید دکمه هارا باز بگذارید، اگر ایستاده اید و می خواهید دکمه کتتان بسته باشد فقط دکمه بالای را ببندید و دکمه پایین را باز بگذارید تا به این ترتیب می توانید  ظاهری مرتب داشته باشید.

با خواندن این نوع مطالب بهتر متوجه خواهیم شد که چه لباسی بپوشیم .

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *