, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

در قسمت قبل به شما یاد داده شد که چگونه با ماشین لباس شویی کفش های ورزشی خود را بشویید، در این قسمت به شما یاد می دهیم که چگونه کفش های ورزشی خودتان را بدون استفاده از ماشین لباس شویی با دست بشویید.

در ابتدا باید برای بهتر تمیز شدن کفش، تمام بند های کفش را از کفش بیرون بیاورید. این کار کمک می کند تا حتی کوچک ترین قسمت های کفش هم تمیز شود.

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (1)

سپس بند ها را در ظرف کوچکی بگذارید و مقداری (۱ یا ۲ قاشق) مواد شوینده بر روی آن بریزید و با دست از اول تا آخر بندها را کاملا بشویید. 

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (2)

بندها را بعد از اینکه به طور کامل در مایع شوینده، شست و شو دادید، آن را به زیر آب گرم ببرید و به طور کامل بشویید. سپس با دستمال یا پارچه تمیز بند را خشک کنید. 

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (3)

در مرحله بعد، پس از اینکه بند را شستید، برس یا مسواک قدیمی را کمی به مواد شوینده آغشته کنید و در تک تک سوراخ های بند بکشید، به طوری که کاملا داخل سوراخ ها تمیز شود. این کار را برای منافذ هر دو کفش انجام بدهید تا به طور کامل تمیز شوند.

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (4)

بعد از اینکه با مسواک تمام کثیفی ها را تمیز کردید، یک محلول از ۲۴۰ میلی آب و دو قاشق مایع شوینده درست کنید. مواظب باشید که زیاد از مایع شوینده استفاده نکنید زیرا ممکن است به الیاف کفش آسیب بزند.

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (5)

با همان مسواکی که سوراخ های بند را تمیز کردید، دور پلاستیک کفی کفش را خوب بشویید و تمیز کنید. با مسواک تمام دور کفش و کفی کفش را تمیز کنید تا براق شود.

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (6)

برای رویه پارچه ای مانند کفش، از یک ابر یا اسفنج کوچک استفاده کنید. ابر را در آب بزنید به طوری که کاملا خیس نشود و کمی از آن را به محلول آغشته کنید و به آرامی روی تمامی کفش بکشید تا تمیز شود. 

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (7)

و در آخر بعد از اینکه کفش ها را تمیز کردید، در جای گرم بگذارید تا خشک شود. آن ها را در هوای آزاد چند ساعتی رها کنید تا به خوبی خشک شود. سپس بند های کفش را یکی یکی به هر دو کفش اضافه کنید. حالا می توانید کفشتان را بپوشید.

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (8)

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید