چگونه کفش های ورزشی خود را تمیز کنید؟ (۲)

کفش های ورزشی

در قسمت قبل به شما یاد داده شد که چگونه با ماشین لباس شویی کفش های ورزشی خود را بشویید. در این قسمت به شما یاد می دهیم که چگونه کفش های ورزشی خودتان را بدون استفاده از ماشین لباس شویی با دست بشویید.

در ابتدا باید برای بهتر تمیز شدن کفش، تمام بند های کفش را از کفش بیرون بیاورید. این کار کمک می کند تا حتی کوچک ترین قسمت های کفش هم تمیز شود.

خارج کردن بند

شستن بند کفش های ورزشی

سپس بند ها را در ظرف کوچکی بگذارید و مقداری (1 یا 2 قاشق) مواد شوینده بر روی آن بریزید و با دست از اول تا آخر بندها را کاملا بشویید. 

شستن بند

بندها را بعد از اینکه به طور کامل در مایع شوینده، شست و شو دادید، آن را به زیر آب گرم ببرید و به طور کامل بشویید. سپس با دستمال یا پارچه تمیز بند را خشک کنید. 

تمیزکردن بندکفش ورزشی

در مرحله بعد، پس از اینکه بند را شستید، برس یا مسواک قدیمی را کمی به مواد شوینده آغشته کنید و در تک تک سوراخ های بند بکشید، به طوری که کاملا داخل سوراخ ها تمیز شود. این کار را برای منافذ هر دو کفش انجام بدهید تا به طور کامل تمیز شوند.

تمیزکردن سوراخ کفش ورزشی.

بعد از اینکه با مسواک تمام کثیفی ها را تمیز کردید، یک محلول از 240 میلی آب و دو قاشق مایع شوینده درست کنید. مواظب باشید که زیاد از مایع شوینده استفاده نکنید زیرا ممکن است به الیاف کفش آسیب بزند.

مواد شوینده برای تمیزکردن کفش ورزشی

شستن کف کفش های ورزشی

با همان مسواکی که سوراخ های بند را تمیز کردید، دور پلاستیک کفی کفش را خوب بشویید و تمیز کنید. با مسواک تمام دور کفش و کفی کفش را تمیز کنید تا براق شود.

شسته ته کفش

برای رویه پارچه ای مانند کفش، از یک ابر یا اسفنج کوچک استفاده کنید. ابر را در آب بزنید به طوری که کاملا خیس نشود و کمی از آن را به محلول آغشته کنید و به آرامی روی تمامی کفش بکشید تا تمیز شود. 

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (7)

خشک کردن یز مکفش های ورزشی

و در آخر بعد از اینکه کفش ها را تمیز کردید، در جای گرم بگذارید تا خشک شود. آن ها را در هوای آزاد چند ساعتی رها کنید تا به خوبی خشک شود. سپس بند های کفش را یکی یکی به هر دو کفش اضافه کنید. حالا می توانید کفشتان را بپوشید.

تمیزکردن کفش ورزشی.سایت نوجوان ها (8)

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جزئیات روند برگزاری المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور تشریح شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *