کاردستی با کاغذ؛ سبد

سبد کاغذی
t کاردستی با کاغذ؛ سبد

کاردستی سبد کاغذی

اگر به جشنی دعوت شده اید و نمی دانید چه هدیه ای برایش به ارمغان ببرید. بهتر است با آموزش سبد کاردستی کاغذی همراه باشید. با ساخت یک کاردستی سبد مقوایی زیبا،  میتوانیدعلاوه بر این که  هدیه با ارزشی به عزیزانتان تقدیم کنیدآنها را از خلاقیتتان شگفت زده کنید.

وسایل لازم

1-مقوایی به شکل  مربع با ضلع هایی یکسان به ابعاد 12 در 12 سانت

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

2-یک مستطیل مقوایی به طول 12 و عرض 5/1 سانت

– 3 دایره مقوایی با قطر 2 سانت 2 عدد

4-قیچی

5-چسب

سبد کاغذی

گام اول

برای شروع مربع مقوایی را به 9 مربع کوچک تر تقسیم کنید و روی سطح مربع خط ها را با مداد بکشید. سپس با قیچی دو  برش در دو ظلع مقابل هم ایجاد کنید .

گام دوم ساخت سبد

گام دوم

هر کدام از مربع های ردیف بالا و پایین را با ابتدا به وسیله خط کش علامتگذاری کنید. پس از آن سه خط موازی را از با مداد خط بکشید تا هر مربع به سه نوار مستطیلی کوچک تبدیل شود سپس تا خط اصلی ضلع مربع  برش بزنید. در برش ها و اندازه ها کاملا دقت کنید تا سبد کاغذی منظم تری داشته باشید. مربع وسط را از طرفین با مداد دو خط کج بکشید تا به مثلث تبدیل شود سپس  با قیچی برش بزنید .همین کاررا برای مربع های ردیف مقابل در پایین مقوای اصلی سبد کاغذی نیز تکرار کنید. برای درک بهتر به تصاویر زیر دقت کنید.

گام سوم سبد کاغذی

گام سوم

برای ساخت کاردستی سبدکاغذی در این مرحله اولین برش موازی با مثلث وسط را از هر طرف روی راس مثلث وسط قرار دهید و به وسیله ی چسب به هم متصل کنید. نوار مستطیلی دوم و سوم را نیز به همین ترتیب روی راس مثلث وسط بچسبانید. همین کاررا در طرف مقابل بدنه سبد کاغذی به ترتیب تکرار کنید. به این ترتیب بدنه اصلی سبدکاغذی شما ساخته می شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی گل لاله باکاغذ

سبد کاغذی

گام چهارم

دو عدد دایره به قطر 2 سانتی متر برش بزنید. دایره را روی قطر تا بزنید و آن را برروی راس مثلث در طرفین بدنه سبد از داخل به خارج بچسبانید. با این کار لبه های برش خورده کنار سبد محکمتر خواهد شد.

گام پنجم

در این مرحله از ساخت سبد مقوایی باید نوار 2 سانت در 12 سانتی متری که قبلا برش زدید را به دو طرف سبد بچسبانید تا دسته ی سبد نیز درست شود. میتوانید درون سبد کاغذی زیبایتان را از سکه یا آبنبات پر کنید و به عنوان شیرینی دوستیتان تقدیم عزیزانتان کنید و از خلاقیت و ابتکار خود لذت ببرید.

برای تماشای مراحل ساخت کاردستی سبد با مقوا ، ویدیوی زیررا دانلود کنید .

t کاردستی با کاغذ؛ سبد
3.3/5 - (16 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *