آموزش ساخت کاردستی پروانه کاغذی+ (ویدئو)

کاردستی پروانه کاغذی

ساخت کاردستی پروانه کاغذی یکی از فعالیت‌های خلاقانه و جذاب است که به همه افراد، بزرگ و کوچک، اجازه می‌دهد تا با استفاده از مهارت‌های دستی خود یک اثر هنری زیبا و متفاوت ایجاد کنند. این مقاله به شما نشان خواهد داد که چگونه با استفاده از مواد ساده و مراحل آموزشی قدم به قدم، پروانه‌های کاغذی زیبا و منحصر به فردی بسازید. پس با ما همراه باشید

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

روش‌هایی ساده برای ساخت کاردستی پروانه کاغذی

کاردستی پروانه کاغذی ، یکی از انواع کاردستی با کاغذ رنگی  است که می توانید با آن ریسه های رنگارنگی برای جشن های خود بسازید . پس با ما همراه باشید تا با گام‌های ساده و توصیف‌های کامل، دنیای جادویی پروانه کاغذی را کشف کرده و خلاقیت خود را به نمایش بگذارید.

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی دخترانه آسان با کاغذ را هم ببینید.

وسایل لازم وسایل لازم  کاردستی پروانه کاغذی

  • کاغذ رنگی
  • قیچی

برای ساختن کاردستی پروانه کاغذی،  شما نیاز به یک مربع 7سانت در 7 سانت  از کاغذ رنگی دارید. شما می توانید با کاغذرنگی های مختلف، تعداد بیشتری پروانه بسازید.

گام اول ساخت پروانه کاغذی

یکی از لبه های مربع را روی لبه ی مقابلش تا بزنید و مربع را به مثلث تبدیل کنیدو خط تا را کامل با ناخن کاملا خط بیندازید. پس از آن مربع را باز کرده و لبه ی دیگررا هم تا بزنید. به این ترتیب وسط مربع شما یک خط تای ضربدری ایجاد می شود. سپس با تازدن دو لبه روی یکدیگر مربع را این بار به مستطیل تبدیل کرده و خط تا را محکم کنید. روی لبه ی مقابل نیز همین کار را انجام دهید . به این ترتیب وسط کاغذ رنگی مربع شما، یک بعلاوه و یک ضربدر ایجاد شده است .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ساخت کاردستی اژدها با کاغذ رنگی ساده و آسان

کاردستی با کاغذ

گام دوم

همه ی تاهای کاغذ را باز کنید و مربع را در جهت وارونه ی  تاها،  روی سطحی صاف قرار دهید . خط تای ضربدر را در نظر بگیرید و سعی کنید  دو ضلع روبه روی  خط ضربدر را به طرف زیر کاغذ فرو کنید و تا بزنید. به این ترتیب دو مثلث در طرفین تشکیل خواهد شد و کاغذ شما به شکل یک هرم درخواهد آمد . لطفا به تصاویر زیر دقت کنید .

کاردستی با مقوا برای نوجوانان

گام سوم ساخت بالهای پروانه کاغذی

در این مرحله باید دو راس مثلث های تا خورده کنار هم را به روی دوراس مقابل تا بزنید.  سپس لبه های هر 4 مثلث را به صورت دالبر با قیچی برش بزنید.  به این ترتیب 4 بال پروانه کاغذی ساخته شده است.

پروانه کاغذی

گام چهارم

برای برجسته شدن بالهای پروانه کاغذی ابتدا مثلث کاغذی را روی سطح صاف قرار دهید . راس یک طرف از بالها را که به شکل دالبر بریده اید ؛به طرف نوک هرم خم کرده و تا بزنید .بال دوم را نیز به همین شکل تا بزنید .

مراحل ساخت کاردستی

 

گام پنجم

برای ساخت مرحله پایانی ساخت پروانه کاغذی لایه ی زیر بال را به طرف پایین خم کنید و برای این که محکم تر شود یک سانت از نوک سه گوش را به روی بالها خم کنید . با انگشت در قسمت پشت بالها را برجسته تر کنید تا بدن پروانه و بالها به صورت سه بعدی تر تشکیل شود .شما می توانیداین پروانه زیبا را با رنگ های مختلف بسازید و به وسیله ی نخ ماهیگیری به هم متصل کنید و به صورت ریسه در مراسم ها و میهمانی هایتان استفاده کنید و از زیبایی و خلاقیت کاردستی پروانه کاغذی لذت ببرید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده برای ساخت کاردستی روز پدر با کاغذ رنگی

برای آموزش گام به گام ساخت پروانه کاغذی ویدیوی زیر را دانلود کنید .

شیوه دوم ساخت کاردستی پروانه کاغذی

کاردستی با کاغذ رنگی کار بسیار آسانی است دراینجا با نحوه ساخت کاردستی پروانه کاغذی در فیلم آموزشی آشنا می شویم.

کاردستی پروانه کاغذی

وسایل مورد نیاز

  • کاغذ رنگی
  • قیچی
  • روبان

شیوه ساخت

ابتدا یک کاغذ رنگی مربعی شکل را طبق فیلم از وسط تا بزنید سپس آن را از قسمت تا شدگی با قیچی به دو نیم برش دهید.یک نیمه را که اکنون شکل مستطیل است از وسط تا بزنید(طبق فیلم)

نکته:تازدگی از طول مستطیل باشد.

حال تا زدگی را باز کنید و از گوشه ها(هر 4 گوشه) تا وسط تا خوردگی به صورت مثلث تا بزنید.(طبق فیلم) و دوباره از همان قسمت تا بزنید.از بالا و پایین لبه ها را برگردانید و تا بزنید همین کار را برعکس انجام دهید.(طبق فیلم)

در آخر یک کاغذ پلیسه شکل به دست می آید به عرض از وسط تا بزنید و پره ها را از هم باز کنید.اکنون قسمت بالای پروانه آماده است(طبق فیلم)دوباره برای قسمت پایینی پروانه مستطیل دیگر را به صورت پلیسه از جلو و عقب تا بزنید(از سمت عرض مستطیل) و آن را از وسط تا بزنید.حال دو قسمت به دست آمده را با روبان هم رنگ کاغذ به هم وصل کنید.پروانه کاغذی شما آماده است.

تصاویر بیشتر از کاردستی پروانه کاغذی

کاردستی پروانه

 

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی چراغ راهنمایی را هم ببینید.

 

کاردستی پروانه با کاغذ رنگی

 

 

پروانه کاغذی

 

 

پروانه با کاغذ رنگی

 

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی کلاه پلیس را هم ببینید.

 

ساخت پروانه با کاغذ رنگی

آموزش نقاشی پروانه

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جامدادی کفش آل استار (ویدئو)

کاردستی؛ دسته گل رز

ساخت دفترچه یادداشت میوه ای!

کاردستی؛ جامدادی رو میزی با مواد دور ریختنی (ویدئو)

3.7/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *