کاردستی با کاغذ؛ پروانه (ویدئو)

کاردستی پروانه کاغذی

کاردستی پروانه کاغذی

کاردستی پروانه کاغذی ، یکی از انواع کاردستی با کاغذ رنگی  است که می توانید با آن ریسه های رنگارنگی برای جشن های خود بسازید .

وسایل لازم وسایل لازم  کاردستی با کاغذ :

1- کاغذ رنگی

2- قیچی

برای ساختن کاردستی پروانه کاغذی،  شما نیاز به یک مربع 7سانت در 7 سانت  از کاغذ رنگی دارید. شما می توانید با کاغذرنگی های مختلف، تعداد بیشتری پروانه بسازید.

گام اول ساخت پروانه کاغذی

یکی از لبه های مربع را روی لبه ی مقابلش تا بزنید و مربع را به مثلث تبدیل کنیدو خط تا را کامل با ناخن کاملا خط بیندازید. پس از آن مربع را باز کرده و لبه ی دیگررا هم تا بزنید. به این ترتیب وسط مربع شما یک خط تای ضربدری ایجاد می شود. سپس با تازدن دو لبه روی یکدیگر مربع را این بار به مستطیل تبدیل کرده و خط تا را محکم کنید. روی لبه ی مقابل نیز همین کار را انجام دهید . به این ترتیب وسط کاغذ رنگی مربع شما، یک بعلاوه و یک ضربدر ایجاد شده است .

کاردستی با کاغذ

گام دوم :

همه ی تاهای کاغذ را باز کنید و مربع را در جهت وارونه ی  تاها،  روی سطحی صاف قرار دهید . خط تای ضربدر را در نظر بگیرید و سعی کنید  دو ضلع روبه روی  خط ضربدر را به طرف زیر کاغذ فرو کنید و تا بزنید. به این ترتیب دو مثلث در طرفین تشکیل خواهد شد و کاغذ شما به شکل یک هرم درخواهد آمد . لطفا به تصاویر زیر دقت کنید .

کاردستی با مقوا برای نوجوانان

گام سوم ساخت بالهای پروانه کاغذی

در این مرحله باید دو راس مثلث های تا خورده کنار هم را به روی دوراس مقابل تا بزنید.  سپس لبه های هر 4 مثلث را به صورت دالبر با قیچی برش بزنید.  به این ترتیب 4 بال پروانه کاغذی ساخته شده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی تقسیم بندی خشابی کشو

پروانه کاغذی

گام چهارم :

برای برجسته شدن بالهای پروانه کاغذی ابتدا مثلث کاغذی را روی سطح صاف قرار دهید . راس یک طرف از بالها را که به شکل دالبر بریده اید ؛به طرف نوک هرم خم کرده و تا بزنید .بال دوم را نیز به همین شکل تا بزنید .

مراحل ساخت کاردستی

 

گام پنجم :

برای ساخت مرحله پایانی ساخت پروانه کاغذی لایه ی زیر بال را به طرف پایین خم کنید و برای این که محکم تر شود یک سانت از نوک سه گوش را به روی بالها خم کنید . با انگشت در قسمت پشت بالها را برجسته تر کنید تا بدن پروانه و بالها به صورت سه بعدی تر تشکیل شود .شما می توانیداین پروانه زیبا را با رنگ های مختلف بسازید و به وسیله ی نخ ماهیگیری به هم متصل کنید و به صورت ریسه در مراسم ها و میهمانی هایتان استفاده کنید و از زیبایی و خلاقیت کاردستی پروانه کاغذی لذت ببرید .

برای آموزش گام به گام ساخت پروانه کاغذی ویدیوی زیررا دانلود کنید .

رقیه مستقیم

 

کاردستی؛ دسته گل رز

ساخت دفترچه یادداشت میوه ای!

کاردستی؛ جامدادی رو میزی با مواد دور ریختنی (ویدئو)

کاربر عزیز چنانچه

این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

3.7/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *