,

می خواهیم چند نوع تزیین تخم مرغ سفره هفت سین سال نو را به شما عزیزان آموزش دهیم. ابتدا شما باید تخم مرغ ها را درآب نیم پز کنید ، یا آن که در دو طرف تخم مرغ سوراخ کوچکی به وجود آورید. سپس با فوت کردن زرده و سفیده آن را در ظرفی خالی کنید یا با سرنگ، مایع درونی آن را تخلیه کنید. اکنون تخم مرغ ها برای تزیین آماده هستند.

وسایل لازم برای رنگ آمیزی  تخم مرغ سفره هفت سین

تخم مرغ

نوارهای پارچه ای رنگی

قیچی

کاغذ کشی

مقوای رنگی

شیوه کار

روش اول: تزیین تخم مرغ سفره هفت سین با کاغذکشی

به وسیله قیچی ۴ سانت از کاغذ کشی را برش زده و لبه آن را به وسیله نوک قیچی به صورت زیگ زاگ قیچی کنید. سپس نوار را با چسب به اطراف تخم مرغ بپیچید تا شبیه سبزه عید شود. برای زیباتر شدن کار می توانید گل های کوچکی به رنگ های مختلف بریده و روی کاغذ کشی بچسبانید.

روش دوم:تزیین تخم مرغ سفره هفت سین با گل

روبان های پارچه ای نیم سانت را به اندازه اطراف تخم مرغ برش بزنید. آن ها را به چسب آغشته کنید و به شکل ضرب در، دور تخم مرغ ها بچسبانید. می توانید برای زیباتر شدن آن ها از گل های کوچک روبانی آماده هم استفاده کنید.

روش سوم: تخم مرغ هایی با تزئین پرندگان

اگر می خواهید تخم مرغ هایی با تزئین پرندگان داشته باشید، با استفاده از مقوای رنگی تعدادی لوزی برای نوک ها و تعدادی بال برش بزنید. برای این که سکویی برای ایستادن پرندگان داشته باشید، ابتدا نوار ۲ سانتی از مقوا برش بزنید و دو سر این نوار را به شکل استوانه با چسب بچسبانید، سپس جای نوک ها و بال ها را روی تخم مرغ علامت گذاری کرده و بچسبانید. برای چشم پرنده ها یا با ماژیک آن ها را نقاشی کنید یا مهره های کوچک سیاه را به جای آن ها بچسبانید.

روش چهارم: رنگ کردن تخم مرغ ها به روش های مختلف

۱- رنگ کردن با گواش یا آب رنگ

تخم مرغ  سفره هفت سین
تخم مرغ  سفره هفت سین

۲- به وسیله جوشاندن در قهوه یا نسکافه

برای این کار هم می توانید تخم مرغ با مقداری قهوه یا نسکافه دریک ظرف بریزید وبگذارید آب پز شود بعد از اتمام کار رنگ پوست تخم مرغ قهوهای سوخته خواهد شد که شما می توانید با تزئینات دیگری آن رابرای سفره هفت سین آماده کنید .

تخم مرغ  سفره هفت سین

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. zahravalipour 8 سال قبل

    واقعا قشنگ بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید