کاردستی تقسیم بندی خشابی کشو

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل مورد نیاز

مقداری کاغذ کادو
تیغ موکت بری 
خط کش و مداد
کارتن مقوایی

شیوه ساخت 

ابتدا داخل کشو مورد نظر را از طول و عرض با متر اندازه گیری دقیق کنید. سپس رو مقوا مستطیل هایی به طول و عرض های به دست آمده رسم کنید. توجه داشته باشید ارتفاع مستطیل ها را باید یک سانت کم تر از ارتفاع کشو اندازه گیری کنید تا در هنگام باز و بسته کردن کشو مانعی ایجاد نشود. سپس به وسیله تیغ موکت بری مستطیل ها را برش بزنید.

تقسیم بندی کشو.سایت نوجوان ها (1)

برای مرحله بعد که اندازه  تقسیم بندی خشاب های کشو است با در نظر گرفتن لوازمی که بناست در کشو قرار گیرد این اندازه ها را ایجاد کنید. مثلا اگر قصد داریددر کشو جوراب، و لباس زیر را کنار هم قرار دهید. باید خشاب ها در دو اندازه برش بخورد اما اگر این کشو مخصوص جوراب است بهتر است خشاب ها اندازه هم باشند. برای اندازه زدن خشاب ها مستطیل را از طول به اندازه ای که مایل هستید مثلا 10 سانت 10 سانت تقسیم کنید. هر کدام از 10 سانت ها را نیم میلی متر از هم فاصله دهید. پس از آن نیم میلی مترها را تا 2 سانت مانده به انتهای ارتفاع مستطیل با تیغ موکت بری شیار ایجاد کنید.    

تقسیم بندی کشو.سایت نوجوان ها (2)

 
در پایان کافیست خشاب ها را ابتدا در طول کشو به صورت افقی  قرار دهید و سپس خشاب های عمودی را در شیارهای خشاب های قبلی قفل کنید و به راحتی شاهد تقسیم بندی خشابی کشو خود باشید و از به هم ریختگی لباس ها در امان بمانید. 
 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی بازی تو در تو - کاردستی های خلاقانه

تقسیم بندی کشو.سایت نوجوان ها (3)

تقسیم بندی کشو.سایت نوجوان ها (4)

 

1/5 - (1 vote)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *