کاردستی جالب کلبه جنگلی شمال

t کاردستی جالب کلبه جنگلی شمال
t کاردستی جالب کلبه جنگلی شمال

چگونه یک کلبه جنگلی شمال بسازیم؟یکی از کاردستی های مورد علاقه کودکان و نوجوانان ساختن کلبه جنگلی به سبک شمال است. می توانید این کاردستی را در سایز بزرگتر نیز بسازید تا به خانه بازی بچه ها تبدیل شود.

لوازم مورد نیاز

مقوا 
چسب گرم
تیغ موکت بری
رنگ و قلمو

شیوه کار

ترکیبی از اشکال هندسی فرم دهنده این کلبه زیبا هستند. در ابتدای کار یک مربع و یک مثلث را با هم ادغام کنید و روی مقوا بکشید. به این ترتیب دیواره جلو و عقب کلبه را از مقوا برش بزنید. دو مستطیل، دیواره های کناری کلبه را تشکیل می دهند پس از برش با چسب گرم به کناره های قبلی متصل کنید. 

برش با کاتر

قالب اصلی کلبه به این ترتیب تشکیل شده است. برای دو طرف سقف کلبه دو مستطیل برش بزنید و به دو طرف سقف مثلثی کلبه بچسبانید. 

کلبه جنگلی

تزیینات دیگر روی کلبه جنگلی به خواست شما بستگی دارد. می توانید در همین مرحله کار را متوقف کنید و مونتاژ ماکت سفال های مقوایی سقف و دیوارها را شروع کنید یا می توانید یک اتاقک زیر شیروانی هم روی سقف ایجاد کنید یا یک دودکش که همه این ها نیز ترکیبی از مثلث و مربع خواهد بود.

کلبه جنگلی

برای ایجاد یک سقف سفالی مقوایی کافیست مستطیل های کوچک و بزرگ را به شکل نامنظم روی سقف کلبه بچسبانید. 

کلبه جنگلی

کلبه جنگلی

کلبه های شمال از چوب ساخته می شوند. برای این که ماکت شما به نمونه های طبیعی بیشترنزدیک باشد، می توانید به وسیله خودکار روی مقواها را خطوط افقی بکشید و جای میخ چوب ها را روی مقواها با نوک خودکار سوراخ های کوچکی ایجاد کنید.

کلبه جنگلی

زیبایی کار هنگامی به اوج خواهد رسید که با رنگ گواش قسمت های مختلف بیرونی کلبه جنگلی را رنگ آمیزی کنید و از خلاقیت خود غرق هیجان و لذت شوید. 

رنگ آمیزی کاردستی

کلبه جنگلی

کلیپ کاردستی چراغ خواب با بطری نوشابه

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده گیفت شب یلدا برای کودکان

t کاردستی جالب کلبه جنگلی شمال
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *