آموزش ساخت ۲ نوع کاردستی قلب

کاردستی قلب

کاردستی قلب یکی از کاردستی های محبوب میان نوجوانان است. در این مطلب آموزش ساخت 2 نوع کاردستی قلب را برایتان آماده کرده ایم.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

1-کاردستی قلب های دیواری

اگر دیوار اتاقتان ساده است و می خواهید آن را تزیین کنید پس باید دست ب کار شوید و این کاردستی را درست کنید.

وسایل مورد نیاز

مقوای رنگی نازک

سنجاق ته گرد

قیچی

چسب مایع

وسایل مورد نیاز کاردستی قلب

شیوه ساخت 

الگویی را برای شکل اولیه آماده کنید. برای این کار کاغذ را از وسط تا بزنید و در یک طرف آن نصف یک عدد ۵ را وارونه نقاشی کنید. سپس آن را با قیچی به همان شکلی که کاغذ تا خورده ببرید.

کاغذ را باز کنید تا یک قلب کامل بریده شده از کاغذ را ببینید. از این الگو ۳۰ تا ۳۵ عدد تهیه کنید (تعداد قلب ها به سلیقه شما و مکانی که می خواهید آنها را بچسبانید بستگی دارد). اگر قلب‌ها را در دو یا سه اندازه‌ی کوچک، متوسط و بزرگ برش بزنید جلوه‌ی کار زیباتر خواهد بود. برای استفاده‌ی کامل از همه قسمت‌های مقوا این الگوی کاغذی را روی مقوا بگذارید و با مداد کم رنگ دور آن را خط بکشید و بعد از این که همه‌ی قسمت‌های مقوا الگو کشیده شد، آن‌ها را برش بزنید.

کاردستی قلب

برای این که قلب روی دیوار شکل سه بعدی داشته باشد، قسمت بالای وسط دو برآمدگی آن را برش کوچکی می‌دهیم. مقداری چسب بین این برش ریخته و دو طرفش را روی هم آورده و بین دو انگشت بگیرید تا خشک شود. به این شکل قلب شکل برجسته و تو خالی به خود می‌گیرد. به تصاویر دقت کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی زیبا و ساده آویز کیف

همه‌ی قلب‌ها را به همین روش برجسته کنید.

کاردستی قلب

کاردستی شما آماده شد. فقط کافی است قلب‌ها را روی دیوار به صورت نامنظم با سنجاق ته گرد وصل کنید و از زیبایی اتاقتان لذت ببرید.

2- کاردستی قلب با نی

وسایل مورد نیاز

نی ساده

قیچی

کاردستی قلب

شیوه ساخت

یکی از نی ها را برمی داریم و صاف می کنیم. سپس نی دیگر را به شکل ضربدری روی آن قرار می دهیم. طبق فیلم، نی دوم را از وسط تا می کنیم طوری که نی اولی لای آن قرار بگیرد. حالا قسمت سمت راست نی اول را به سمت چپ تا می کنیم و کنار نی دوم می آوریم. دوباره همین کار را برای نی دوم انجام می دهیم. همینطور این کار را به صورت حصیری از سمت راست و چپ (طبق فیلم) انجام می دهیم تا قلب کامل شود.

یادتان باشد برای ساختن این کاردستی حتما فیلم را تماشا کنید و مراحل را با آن پیش ببرید.

کاردستی شما در این مرحله آماده است. به نظرتان از این قلب ها چه استفاده های دیگری می شود کرد؟

 

3.6/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *