کاردستی سطل کوچولو؛ وسیله‌ای برای نگه‌داری خرده‌ریزها

کاردستی سطل زباله

برای داشتن وسیله‌ای کاربردی برای لوازم کوچک مثل گیره‌ی کاغذ و پاک‌کن و پونز نیاز نیست هزینه‌ی زیادی متحمل شوید. با بازیافت بطری‌های نوشابه می‌توانید یک سطل کوچک و کاربردی برای وسایل کوچکتان بسازید. امروز می خواهیم کاردستی سطل کوچولو را با هم درست کنیم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت کاردستی سطل کوچولو

بطری نوشابه
تیغ موکت‌بری
اتو
مقداری سیم

شیوه‌ی ساخت 

بطری نوشابه را کامل بشویید و تمیز کنید. سپس قسمت پایین بطری را با تیغ موکت‌بری برش زده و جدا کنید. برای این که لبه‌های بطری کاملاً صاف و یک‌دست شوند از اتو استفاده کنید. اتو را کمی گرم کنید. سپس از برق جدا کرده و لبه‌ی بطری را کف اتو قرار دهید. مراقب باشید که اتو زیاد داغ نباشد چون ممکن است لبه‌ها بیش از حد آب شوند.

اطراف سطل کوچولو را با گواش رنگ کنید. هم‌چنین می‌توانید همه‌ی قسمت‌های داخلی و بیرونی آن را در فضای باز و با استفاده از اسپری رنگ‌آمیزی کنید.

برای پوشش داخلی سطل از مقوا استفاده کنید. یک لایه مقوا داخل سطل بچسبانید. سپس چند نوار مستطیل کوچک از مقوا جدا کنید و با چسب به اطراف سطل بچسبانید. حالا سطل‌تان دسته هم دارد.

مقداری سیم را با انبردست برش بزنید. سپس در کناره‌های سطل کوچولو دو سوراخ ایجاد و سیم را به دو طرف سطل متصل کنید.

کاردستی سطل کوچولو شما آماده است.

کاردستی سطل کوچولو

با همین روش می‌توانید انواع مختلفی از وسایل را بسازید و از آن‌ها استفاده کنید. مثلاً می‌توانید از قسمت پایین بطری برای ساختن شکلات‌خوری استفاده کنید.

کاردستی سطل کوچولو

رقیه مستقیم

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی جغد نگهدارنده کنترل ها | کاردستی خلاقانه

اختصاصی نشریه‌ى اینترنتی نوجوان‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *