,

کاردستی شمعدان های شیشه ای را می توانید بدون صرف هزینه‌ای خاص و با استفاده از شیشه‌های بدون استفاده درست کنید. بطری‌های خالی سس مایونز یا خیار شور در هر آشپزخانه‌ای پیدا می شود. پس اگر می خواهید از این شیشه‌های بدون استفاده یک کاردستی زیبا درست کنید دست به کار شوید.

وسایل لازم برای کاردستی شمعدان های شیشه ای

بطری خالی

شمع

سس مایونز

رنگ گواش

قلم‌مو

الیاف نواری یا روبان تزیینی

شیوه ساخت کاردستی شمعدان های شیشه ای

ابتدا شیشه را کاملا شسته و خشک کنید. سپس الگویی به دلخواه از کاغذ مثل یک برگ، یک قلب یا هر شکلی که مایل بودید تهیه کنید.

این الگو را روی بدنه بطری با چسب نواری ثابت کنید. توجه داشته باشید که چسب را از پشت به الگو وصل کنید که لبه های کار را درگیر نکند و کار شما در پایان مانند طرح اولیه باشد. پس از آن برای اینکه رنگ بهتر روی شیشه قرار گیرد بهتر است با قلم‌مو یک لایه چسب چوب روی بدنه بطری بزنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. با این کار زیررنگ کار شما آماده می شود و سطح کار در پایان یک دست تر خواهد بود.

آموزش کاردستی شمعدان های شیشه ای

پس از آن با رنگ گواش تمام قسمت های بطری، حتی روی الگو، را رنگ آمیزی کنید. می توانید به جای قلم‌مو برای این که رنگ یک دست تر روی بدنه قرار گیرد از یک تکه اسفنج برای رنگ آمیزی استفاده کنید. سپس بطری را در جایی قرار دهید تا کاملا خشک شود.

پس از خشک شدن بطری، الگوی برگ یا قلب را از روی بدنه جدا کنید. ملاحظه خواهید کرد که طرح زیبای یک برگ پاییزی روی بدنه بطری نقش بسته است.

سپس دهانه بطری را با روبان یا نوارهای الیافی تزیین کنید و شمع را ته شیشه قرار دهید.

کاردستی شمعدان های شیشه ای شما آماده شده است. می توانید تعداد بیشتری از این شمعدان ها درست کنید و برای تزئین قسمت های مختلف خانه از آن استفاده کنید.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید