,

تقریبا همه‌ی آدم‌ها عروسک‌ها را دوست دارند و برایشان شیرین است که از آن‌ها برای تزیین اتاقشان استفاده کنند. مخصوصا اگر این عروسک گربه باشد و البته اگر خودشان آن را درست کرده باشند.

در این مطلب می‌خواهیم ساخت عروسک با جوراب کاموایی کهنه و غیرقابل استفاده عروسک گربه‌ درست کنیم.

وسایل لازم برای ساخت عروسک با جوراب 

جوراب پشمی
سوزن و نخ
قیچی

شیوه کار 

جوراب را طوری روی زمین قرار دهید که پاشنه‌ی آن به طرف بالا باشد. سپس مانند تصویر، قسمت جلو و کف جوراب دوم را برش بزنید و جدا کنید. از روی بدنه‌ی جوراب نیز قسمت‌های دست‌ها و پاها را برش بزنید و جدا کنید. از قسمت پاشنه‌ی لنگه‌ی دوم برای سر گربه و از قسمت مچ جوراب برای دُم گربه استفاده می‌کنیم.

ساخت عروسک با جوراب

برای دوخت سر گربه ابتدا بالای آن را برش بزنید و یک مثلث کوچک بین برش جدا کنید. قسمت برش‌خورده را بدوزید تا سر و گوش گربه تشکیل شود. در قسمت مچ لنگه‌ی اول و همین‌طور در قسمت ساق نیز دو برش ایجاد کنید و با سوزن و نخ به هم بدوزید تا پاها و دست گربه درست شوند.

ساخت عروسک با جوراب

قسمت بدن و سر گربه را پس از دوخت با پنبه پر کنید و به هم وصل کنید. جلوی دست‌ها و پاهای گربه را نیز بدوزید. برای دُم گربه می‌توانید قسمتی از جوراب را به شکل هلال بچینید و پس از دوخت با پنبه پر کنید و به پشت گربه بدوزید.

برای چشم‌های گربه هم می‌توانید از مروارید درشت مشکی و هم از چشم‌های آماده‌ي عروسک استفاده کنید. سبیل‌های گربه را نیز با استفاده از چند رشته کاموای مشکی بسازید و روی پوزه‌ی عروسک بچسبانید.

عروسک گربه‌ی شما آماده است.

ساخت عروسک با جوراب

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – رقیه مستقیم

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید