کاردستی مجسمه پاندا

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

خمیر مجسمه سازی

چسب چوب

ابزار مجسمه سازی

خلال دندان

شیوه ساخت 

برای تهیه خمیر مجسمه سازی به بخش های قبلی آموزش کاردستی نشریه مراجعه کنید و به راحتی این خمیر را در منزل تهیه کنید. برای ساخت این پاندا نیاز به دو رنگ خمیر سفید و مشکی دارید. مرحله اول خمیر را در دست گرد کنید. با ابزار دو گودی در گردی ایجاد کنید برای چشم ها؛ سپس یک گردی کوچک از خمیر سیاه بردارید کمی چسب چوب در داخل گودی بمالید و دایره سیاه را در گودی جا دهید. توجه داشته باشید همیشه از چسب چوبی استفاده کنید که پس از خشک شدن شفاف شود تا در پایان جای چسب چوب ها جلوه  کار شما را خراب نکند.

به وسیله  ابزار گردی را در گودی قبلی پهن کنید تا وسط گودی با رنگ سیاه پر شود. پس از آن می توانید از دو چشم آماده عروسک استفاده کنید و آن را درحفره سیاه بچسبانید یا با استفاده از خمیر چشم ها را درست کنید.

پس از این مرحله دو گلوله کوچک از خمیرسیاه بردارید بین دو انگشت آن را کمی تخت کنید. سپس جای گوش ها را در دایره سر مجسمه با ابزار گود کرده و لبه گوش ها را به چسب آغشته کنید و آن را در جای خود بچسبانید. پس از آن تکه ای دیگر از خمیر سیاه را بین دستانتان به شکل استوانه لوله کنید. سپس قسمت شانه و بازو ها را روی خمیر با ابزار ایجاد کنید.

دایره ای دیگر از خمیر سفید درست کنید. ازخلال دندان به عنوان اسکلت اصلی مونتاژ دست، سر و بدن مجسمه استفاده می شود. به این صورت که، یک خلال دندان را نصف کنید و آن را در چسب چوب فرو کنید سپس آن را از وسط دایره تن بیرون بیاورید. دقت داشته باشید زیاد خلال بلند نباشد که از دست ها بیرون بزند فقط تا حدی که سر روی آن قرار گیرد.  پس از طی این مرحله پاها را درست کنید و ابتدا در جای مخصوص با ابزار حفره ایجاد کنید سپس با چسب آن را در جای خود بچسبانید. می توانید در اتمام کار از اسپری کیلر برای درخشان شدن مجسمه خود استفاده کنید  علاوه بر آن مجسمه قابلیت شستشو نیز پیدا خواهد کرد. زیرا اسپری کیلر لایه ای مقاوم در برابر رطوبت برای مجسمه شما خواهد بود .  کاردستی زیبای پاندای شما آماده است از ابتکار خود لذت ببرید.

مجسمه پاندا (1)

مجسمه پاندا (2)

مجسمه پاندا (3)

مجسمه پاندا (4)

مجسمه پاندا (5)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *