نمونه هایی جالب از کاردستی موشک

کاردستی موشک
t نمونه هایی جالب از کاردستی موشک

ساخت کاردستی موشک یک فرصت شگفت‌آور برای کشف علم و فناوری فضایی، همچنین برای ایجاد آثار هنری خلاقانه و هیجان‌انگیز است. موشک‌ها، به عنوان نمایندگانی از تکنولوژی پیشرفته و کشف فضایی، همواره توجه و تعجب ما را به خود جلب کرده‌اند. ساخت کاردستی موشک به ما این امکان را می‌دهد که این علم و تکنولوژی پیچیده را به صورت ساده‌تری درک کرده و در عین حال اثری زیبا و جذاب ایجاد کنیم.

جذاب ترین مدل‌های کاردستی موشک

در این بخش، ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید با استفاده از مواد ساده و ابزارهای دستی، موشک‌های کاردستی خلاقانه بسازید. همچنین، نکاتی درباره تزیین و تخصیص شخصی به موشک‌های کاردستی خود نیز ارائه خواهیم داد. بنابراین، اگر به دنبال یک پروژه خلاقانه و هیجان‌انگیز در دنیای کاردستی هستید، با ما همراه شوید تا به دنیای جذاب ساخت کاردستی موشک وارد شویم.

کاردستی موشک

 

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی برگ های شفاف پاییزی را هم ببینید.

 

کاردستی موشکی

 

 

اموزش ساخت موشک کاغذی خفن

 

 

 

 

 

کاردستی موشک جنگی

 

 

کاردستی موشک فضایی

 

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی شناسنامه را هم ببینید.

 

کاردستی موشک آسان

 

 

کاردستی موشک جدید

 

 

کاردستی موشک هوایی

 

 

کاردستی های موشک

 

 

عکس کاردستی موشک

 

 

کاردستی موشک

آموزش ساخت کاردستی موشک مرحله به مرحله

مواد مورد نیاز

 • یک بطری پلاستیکی خالی با درب (می‌توانید از بطری نوشابه یا آب معدنی استفاده کنید).
 • کاغذ رنگی یا کاغذ مقوا.
 • قیچی
 • چسب مایع
 • رنگ‌ها و مدادهای رنگی (برای تزیین)
 • سیم (اختیاری)
 • یک قلم (برای تزیین)
 • نمونه‌های تصویری از موشک‌های واقعی (اختیاری)

مراحل ساخت کاردستی موشک

 1. آماده‌سازی بطری: برای ایجاد موشک کاردستی، ابتدا بطری پلاستیکی خالی را با دقت بشویید تا از آلودگی‌ها و گرد و غبار پاک شود. سپس درب بطری را باز کنید و آن را کنار بگذارید. مطمئن شوید که بطری خشک شود.
 2. ساخت بدنه موشک: برش‌های متعدد از کاغذ رنگی یا کاغذ مقوا برای ساخت بدنه موشک ایجاد کنید. این برش‌ها باید به شکل مخروطی باشند. یکی از برش‌ها را به شکل مخروط پیچیده کنید و با چسب مایع چسبانید تا بدنه موشک شکل دهد. سر بالای مخروط را با قیچی تراشیده و دقت کنید تا موشک دقیقاً روی بطری جا بیافتد. اگر دوست دارید موشک دقیق‌تر شود، می‌توانید به کمک سیم، اندازه و شکل دقیق‌تری به بدنه بدهید.
 3. تزیین موشک: با استفاده از رنگ‌ها، مدادهای رنگی و قلم، موشک را تزئین کنید. می‌توانید الگوها، خطوط و شکل‌های هنری را روی آن ترسیم کنید. اگر نمونه‌های تصویری از موشک‌های واقعی دارید، می‌توانید آنها را به عنوان الگوی تزیین استفاده کنید.
 4. تعبیر موشک: دوربین های مخصوص کمره موبایل گوشی های هوشمند به جهت تعبیرهای ساده روی موشک نصب می‌شوند. تعبیر موشک در لبه بالای مخروط قرار داده می‌شود.
 5. آماده‌سازی راکتور (درب بطری): برای آماده‌سازی راکتور موشک، درب بطری را به عنوان بخش پایینی موشک استفاده کنید. دور بالای درب بطری را با چسب محکم کنید تا جلوی هواگیری ورود هوا به بطری را بگیرید.
 6. نصب بدنه موشک: بدنه موشک را روی درب بطری قرار دهید و با چسب مایع محکم کنید. اطمینان حاصل کنید که موشک به درب بطری متصل و محکم است
 7. پر کردن بطری: قبل از پر کردن بطری با هوا، مطمئن شوید که راکتور و بدنه موشک محکم و درست نصب شده‌اند. با استفاده از پمپ هوا یا دهانه هواگیری در درب بطری، بطری را با هوا پر کنید. این مرحله نیاز به دقت دارد تا بطری بیش از حد پر نشود و برای انطفا نیز جای هوا باقی بماند.
 8. پرتاب موشک: برای پرتاب موشک، بگذارید هوا از بطری خارج شود. به احتیاط، موشک را به بالا پرتاب کنید و تماشا کنید که چگونه به ارتفاع پرواز می‌کند.
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی آویزهای کاجی

پیشنهاد می‌کنم تصاویر مطلب کاردستی با چوب بستنی را هم ببینید.

t نمونه هایی جالب از کاردستی موشک
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *