کاردستی گلدان لاستیکی

گلدان لاستیکی انتخاب مناسبی برای ایجاد تغییر در فضای بیرونی خانه در روزهای بهاری است. همه ما در روزهای پیش از نوروز خانه تکانی می کنیم و در خانه تکانی وسایلی را که دیگر استفاده نمی کنیم دور می اندازیم. اما با کمی خلاقیت می توانید از وسایل دورریختی استفاده مجدد کنید. در این کاردستی نیز ما روش ساخت گلدان لاستیکی را آموزش داده ایم که با یک عدد لاستیک غیر قابل استفاده ساخته می شود. این گلدان را می توانید در حیاط یا تراس بگذارید و گل هایی زیبا در آن بکارید و به استقبال بهار بروید.

وسایل لازم 

لاستیک فرسوده

تیغ بزرگ یا اره برقی

رنگ اسپری

شیوه ساخت گلدان لاستیکی

ابتدا روی لاستیک فرسوده اتومبیل هر طرحی را که دوست دارید به شکل دالبر یا زیک زاک با ماژیک خط بکشید تا جای برش لبه گلدان مشخص شود. سپس با اره خط ها را منظم برش بزنید. بهتر است برای این کار یک نفر کمک شما باشد و توصیه می کنیم طی کار حتما از دستکش های ایمنی استفاده کنید. پس از این که برش ها کامل شد قسمت رویی را از بدنه گلدان جدا کنید.

مراحل ساخت کاردستی گلدان لاستیکی

لبه رویی را برای پایه گلدان لاستیکی استفاده کنید و آن را با چسب کفش به شکل وارونه زیر بدنه اصلی بچسبانید.

سپس بدنه اصلی را کاملا وارونه کنید طوری که قسمت داخلی لاستیک رویه کار قرار بگیرد و لایه بیرونی (عاج لاستیک) داخل کار قرار بگیرد.

مراحل ساخت کاردستی گلدان لاستیکی
مراحل ساخت کاردستی گلدان لاستیکی

بدنه را روی پایه محکم کنید. سپس کل لاستیک را با اسپری رنگ کنید و صبر کنید تا کاملا خشک شود. پس تا خشک شدن کامل رنگ، داخل آن را با خاک باغچه پر کنید و هر نوع گلی را که دوست دارید در آن بکارید. اکنون از زیبایی منظره جدید خانه با گلدان لاستیکی لذت ببرید.

مراحل ساخت کاردستی گلدان لاستیکی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده های دکوری زیبا و ساده برای خانه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *