کاردستی گل داوودی

t کاردستی گل داوودی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

از گل داوودی بنا به نیازتان می توانید به عنوان  سنجاق سینه یا گل سر یا تل مو استفاده کنید. پس با آموزش این بخش همراه شوید. 

شیوه کار

برای این گل زیبا به دو رنگ فوم نیاز دارید که رنگ ها به سلیقه شما بستگی دارد. ابتدا دایره های یک اندازه از دو رنگ فوم جدا کنید. بهتر است برای این که به شکل طبیعی نزدیک تر باشد برش ها را با قیچی دالبر بزنید. 

گل داوودی.سایت نوجوان ها (1)

دایره را ابتدا به صورت یک چهارم روی هم تا بزنید. سپس تا بعدی را بزنید تا دایره به شکل یک مثلث درست شود. دایره مرکزی را روی سطح صاف قرار دهید و قسمت مرکز دایره را روی دایره با چسب گرم بچسبانید. به همین ترتیب تمام گلبرگ ها را کنار هم قرار دهید تا شکل گل کامل شود. این گل زیبا را بنا به نیازتان می توانید روی یک سنجاق بچسبانید و به عنوان گل یقه استفاده کنید یا می توانید پشت آن را کلیپس فلزی بچسبانید و برای تزیین موهایتان از آن لذت ببرید یا حتی اگر تعدادی از این گل را درست کنید می توانید آن را روی تل مو بچسبانید و برای مجالس و میهمانی هایتان از آن لذت ببرید. 
 

گل داوودی.سایت نوجوان ها (2)

گل داوودی.سایت نوجوان ها (3)

 

t کاردستی گل داوودی
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی گلدان چوبی

کاردستی گل داوودی

t کاردستی گل داوودی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

وسایل لازم 

قیچی

فوم زرد

چسب گرم

شیوه ساخت 

ابتدا نیاز به الگوهای زیر دارید. آن ها را با اندازه های ذکر شده بر روی فوم کشیده و با قیچی دور آن ها را به دقت برش بزنید.

گل داوودی (1)

الگو های آماده شده را در سه اندازه بزرگ، متوسط و کوچک تهیه کنید. الگوی ردیف اول برای قسمت وسط گل (کلاله) استفاده می شود و الگوی پنج ضلعی گلبرگ های گل را تشکیل می دهد. قسمت پایین گلبرگ را چسب حرارتی بزنید و دو گوشه پایین گلبرگ را روی هم قرار دهید تا شکل گلبرگ درست شود.

گل داوودی (2)

تمام گلبرگ ها را در سه اندازه که برش خورده به همین ترتیب آماده کنید. پس از آن ابتدا دایره اصلی را که برای مونتاژ گلبرگ ها در نظر گرفتید، روی سطح صافی قرار دهید و از ردیف بزرگ تر شروع به چسباندن گلبرگ ها دور دایره نمایید.

گل داوودی (3)

برای چسباندن گلبرگ های ردیف دوم، هر گلبرگ را در ردیف پایین تر و وسط گلبرگ قبلی بچسبانید و کار را ادامه داده تا کل دایره پر شود. برای قسمت وسط گلبرگ دو دایره کوچک و بزرگ برش بزنید و دور آن را با قیچی برش های یک اندازه ای بزنید.

گل داوودی (4)

دایره را از مرکز به سمت پایین بکشید و با سوزن و نخ انتهای جمع شده ی آن را بدوزید تا شکل کلاله وسط گل درست شود و آن را به وسط گل بدوزید  از این گل زیبا در اندازه های مختلف تهیه کنید و برای تزیین درب اتاق ها یا دیوار اتاقتان استفاده کرده و از کاردستی زیبای خود لذت ببرید.

گل داوودی (5)

گل داوودی (6)

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی گلدان چوبی

 

t کاردستی گل داوودی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *