کدام یک بهتر است؟ آب سرد یا آب گرم؟

t کدام یک بهتر است؟ آب سرد یا آب گرم؟

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

دستگاه گوارش

آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا برخی از افراد زمانی که صبح از خواب بیدار می شوند آب ولرم می نوشند؟ تحقیقات نشان داده است که نوشیدن آب ولرم در صبح به تحریک دستگاه گوارش کمک می کند. همچنین نوشیدن آب سرد همراه با غذا اثرات معکوس بر فرایند دستگاه گوارش دارد. این کار انرژی بیشتری از بدن می گیرد تا مایعات و غذاهای سرد را گرم کندو بنابراین، زمان بیشتری طول می کشد تا غذا هضم شود و جذب بدن گردد. این نکته برای کسانی که از درد دستگاه گوارش رنج می برند جالب است.

سم زدایی

هنگامی که سخن از تصفیه بدن از ناخالصی ها به میان می آید، مصرف مقدار کافی آب توصیه می شود. پزشکان مصرف آب با هم دمای اتاق که در آن چند قطره آب لیموی تازه ریخته شده است توصیه می کنند. با این کار، کمترین میزان انرژی مصرف می شود تا جذب بدن شود. آب لیمو نیز به تحریک دستگاه گوارش و سموم بدن کمک می کند. در طول سم زدایی، می توانید چند افزودنی پاک کننده مانند چند برش خیار و نعنای تازه یا سیب و چوب دارچین را به آب اضافه و میل کنید. متوجه می شوید که آب مورد علاقه خود را برای سم زدایی و کاهش وزن تهیه کرده اید. نه تنها آب را به بدن خود رسانده اید، بلکه از مزایای پاک کنندگی این غذاها سود برده اید.

مسکن درد

اگر دچار سردرد  یا التهاب شده اید، بهتر است آب ولرم یا آب داغ را مصرف کنید. چون آب ولرم به تحریک گردش خون در بافت های بدن کمک می کند، بهترین درمان برای انقباض قاعدگی است.

یبوست

نوشیدن آب ولرم به هنگام یبوست به حرکت مواد اضافی در بدن کمک می کند. دلیل اصلی یبوست، کم آبی بدن است. بنابراین مصرف مقادیر اضافی مایعات ضروری است. آب ولرم به تحریک جریان خون کمک می کند و اثر نرم کنندگی بیشتری در دستگاه گوارش نسبت به آب سرد دارد.

طب سنتی درباره ی دمای آب چه می گوید؟

متخصصین طب سنتی چین به مدت هزاران سال است که عدم مصرف آب سرد را توصیه کرده اند. منطق پشت این توصیه این است که آب سرد دارای اثر کلی انقباض، آهسته کردن و تغلیظ است. آب گرم به مایع نگه داشتن همه چیز کمک می کند، از اندامهای داخلی محافظت می کند و گردش جریان خون را افزایش می دهد.

با این همه، نوشیدن آب برای سلامتی مفید است. همچنین به علائم هشداردهنده بدن در خصوص نوشیدن آب گوش دهید. با به کار گیری این نکات، بدنی سالم خواهید داشت.

t کدام یک بهتر است؟ آب سرد یا آب گرم؟
امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ویتامین های خوردنی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *