کوله‌پشتی رباتیک

t کوله‌پشتی رباتیک

پژوهشگران ژاپنی، سیستم رباتیکی ابداع کرده‌اند که مانند یک کوله‌پشتی روی شانه‌های کاربر سوار می‌شود و قابل کنترل از راه دور توسط یک شخص دیگر است.

پژوهشگران "دانشگاه توکیو"(UTokyo) و "دانشگاه کیئو"(Keio) ژاپن، سیستم رباتیک جدیدی ابداع کرده‌اند که شامل دو دست رباتیک است و به انجام دادن بهتر کارها کمک می‌کند.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

این سیستم پوشیدنی موسوم به "فیوژن"(Fusion)، قابل کنترل از راه دور است و به شکلی عمل می‌کند که گویی یک شخص در بدن شخص دیگری قرار دارد. اگرچه ممکن است این موضوع تاحدودی علمی-تخیلی به نظر برسد اما تمرکز اصلی این پروژه، بر انتقال حرکات دست از شخصی به شخص دیگر با استفاده از بازوهای رباتیک است و در نتیجه چنین موضوعی امکان‌پذیر می‌شود.

پژوهشگران در ابداع این سیستم، از یک دوربین استریو، بازوهای رباتیک، دست‌های قابل نصب و حسگر بازخورد نیرو استفاده کردند و این اجزا را به همراه باتری در یک کوله پشتی قرار دادند.  

کوله پشتی رباتیک.سایت نوجوان ها (2)

"مدیس کاباش"(Madis Kabash)، از پژوهشگران این پروژه گفت: این ربات، به دو دوربین چشم‌مانند مجهز است که محیط اطراف را از بالای شانه کاربر بررسی می‌کنند و هم چنین در آن، دو دست تعبیه شده که با یک اهرمک، قابل کنترل هستند. اهرمک که لرزش آن، به وسیله حسگرهای بازخورد نیرو صورت می‌گیرد، برای کنترل از راه دور ساده‌تر این سیستم طراحی شده است. کاربر می‌تواند با متصل کردن مچ‌بندهای سیستم به دست‌هایش، کنترل کامل بازوهایش را به ربات بسپارد اما برای چنین کاری، باید اطمینان لازم وجود داشته باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه یک پردازشگر سیستم کامپیوتری را تعویض کنیم؟

"ریما سابینااف"(Rima Sabina Aouf)، از پژوهشگران این پروژه در این باره گفت: "یامن سارایجی"(Yamen Saraiji)، دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه کیئو، یک ربات پوشیدنی مجهز به دو بازو طراحی کرده است که کمکی برای بدن انسان محسوب می‌شود. فیوژن، مانند یک کوله پشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بازوهای آن قابل کنترل از راه دور است.

از آنجا که این سیستم می‌تواند توانایی انسان را افزایش دهد، کمک بزرگی برای افراد مبتلا به محدودیت‌های فیزیکی محسوب می‌شود.

  • رباتی که احساس دارد!

 

t کوله‌پشتی رباتیک
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *