ساخت گردنبند چرمی رنگی

گردنبند چرمی

گردنبند چرمی یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین جواهرات است که می‌توانید به عنوان یک اکسسوری استایلی و شیک استفاده کنید. ساخت گردنبند چرمی رنگی یک فرآیند هنری و زمان‌بر است که نیازمند دقت و حوصله است. در این مقاله به شما نحوه ساخت یک گردنبند چرمی رنگی را آموزش می‌دهیم تا بتوانید این اثر هنری زیبا را با دست خود بسازید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل لازم:

  • قیچی 
  • زنجیر گردنبند 
  • چرم در سه رنگ دلخواه
  • خودکار
  • مقوا یا کاغذ
  • الگو
  • دم باریک
  • درفش

مراحل ساخت گردنبند چرمی:

گام اول :

  برای الگو ی اصلی این گردنبند، می توانید از هر شکلی که دوست دارید استفاده کنید و قالب اصلی را روی کاغذ الگو یا مقوا رسم کنید . ما در این جا از شکل قلب استفاده کردیم . سایز قالب اصلی به سلیقه شما بستگی دارد . برای این کار مقوا را از وسط تا بزنید و نصف قلب یا هر شکل دیگری که دوست دارید را روی آن با مداد رسم کنید . سپس آن را از مقوا به همین صورت که تا خورده است برش بزنید تا قرینه آن ازپشت مقوا بریده شده و شکل شماکامل شود .

1

گام دوم ساخت گردنبند چرمی :

برای این که قصد داریم سایز دوم و سوم این قلب ها به ترتیب کوچک شود از الگوی اول استفاده می کنیم . ابتدا دور الگوی بریده شده اول را روی مقوا خط بکشید .سپس یک سانت بالاتر از الگوی اول را علامت گذاری کنید و الگوی دوم را رسم کنید.حالا می توانید الگوی قلب کوچک تر را به روش قبل از مقوا جدا کنید. به همین شیوه اندازه سوم را از روی سایز دوم برش بزنید تا سه قلب با سه اندازه متفاوت داشته باشید .

الگوی گردنبند چرمی
الگوی گردنبند چرمی

گام سوم ساخت گردنبند چرمی :

 الگو های آماده را روی چرم قرار دهید و به وسیله قیچی تیز یا کاتر آن را برش بزنید. چون هزینه خریداری چرم مقداری زیاد است بهتر است الگو ها را از گوشه چرم برش بزنید تا در میزان استفاده چرم صرفه جویی شود و بتوانید کاردستی های بیشتری درست کنید .

برش چرم برای گردنبند چرمی

گام چهارم ساخت گردنبند چرمی :

برای آویز گردنبند می توانید هم از زنجیر تزیینی استفاده کنید یا از بند های چرمی یا الیافی اما باید بالای قلب ها سوراخی ایجاد کنید برای این کار به دو شیوه می توانید عمل کنید: 1- الگوی کوچک تر را برداشته و از وسط مجددا تا بزنید و به وسیله درفش آن را سوراخ کنید. با این کار جای دقیق هر دو سوراخ را قبل از این که چرم ها را سوراخ کنید معین می کنید و سپس الگو را روی چرم قرار دهید و با نوک تیز درفش هر سه الگوی چرمی را از روی الگوی اصلی سوراخ کنید . 2- می توانید روی الگوی اصلی یک سوراخ در وسط ایجاد کنید و سپس همان نقطه را در وسط قلبها سوراخ کنید تا الیاف از وسط هرسه قلب رد شود . این کار سلیقه ای است و به هر شیوه که خواستید می توانید عمل کنید.

سوراخ کردن چرم های برای گردنبند چرمی

گام پنجم ساخت گردنبند چرمی :

اگر به شیوه اول یعنی دو سوراخ عمل کردید، دو حلقه برای رد کردن زنجیر یا الیاف احتیاج دارید. هر کدام از این حلقه ها را از یکی از سوراخ ها رد کنید. سپس به وسیله دم باریک آن را محکم کنید. پس از اتمام می توانید زنجیر گردنبندتان را از این حلقه ها عبور دهید و از زیبایی آن لذت ببرید . اما  اگر به شیوه دوم یعنی وسط قلب ها را سوراخ کردید هم می توانید حلقه را استفاده کنید. هم می توانید مستقیما الیاف را از درون سوراخ به وسیله سوزن رد کنید. در هر صورت پس از رد شدن الیاف یا چرم می توانید از ساخته زیبای دست خود لذت ببرید .

5

کاردستی گردنبند رو مانتویی زیبا

1/5 - (1 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده و آموزش ساخت کاردستی نیمه شعبان

3 thoughts on “ساخت گردنبند چرمی رنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *