۲۰ گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد
t 20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

 

محققان برنامه RAP(شناسایی سریع گونه‌ها) وابسته به سازمان بین‌المللی حفاظت منابع طبیعی در طی 20 سال اخیر موفق به کشف بیش از 1300 گونه جدید از حیوانات نادر و کمیاب در نقاط مختلف جهان شده‌اند…

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

امپراطور عقرب‌ها

 20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

امپراطور عقرب ها از حیوانات نادر و کمیاب جهان است .  این عقرب به طول 20 سانتی‌متر طی پژوهش‌های RAP در سال 2006 در کشور آفریقایی غنا کشف شد. امپراطور عقرب‌ها جزو بزرگ‌ترین‌های دنیا محسوب می‌شود.این عقرب سم تولید می‌کند اما سم آن نه‌تنها برای انسان خطرناک نیست بلکه می‌تواند مفید هم باشد. به گفته محققان سم این عقرب می‌تواند به تولید داروهایی برای بهبود آریتمی و دیگر ناراحتی‌های قلبی کمک کند.

گونه جدیدی از جوندگان

 20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

این گونه جدید که شبیه به چین‌چیلاهای کشف شده در مقبره اینکاها است، نوعی موش است که طی کاوش‌های سال 1997 و 1998 در کوهستان‌های پرو کشف شده است.

سوسک دوستدار محیط

 20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

این سوسک درون غاری در گینه در سال 2002 کشف شده است. این غار تنها محل زندگی دیگر سوسک‌‌های آفریقایی این گونه است.این سوسک می‌تواند با تخریب زباله‌ها آنها را به مواد اولیه مورد نیاز طبیعت و انسان تبدیل کند. به گفته محققانRAP، این سوسک بخشی از اکوسیستمی است که برای حفظ تعادل میان طبیعت و مواد شیمیایی ساخت انسان تلاش می‌کند.

داینواسپایدر

 20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

داینواسپایدرها یکی از معدود بندپایانی است که طی 300 میلیون سال اخیر ( قبل از حضور دایناسورها روی زمین) دچار تغییرات چندانی نشده‌اند.
داینوسپایدر از موریانه‌ها و لارو مورچه تغذیه می‌کند. این گونه در سال 2006 در جنگل‌های کشور غنا کشف شده است. این حشره 11میلیمتری بزرگترین گونه شناخته شده در میان 57 گونه فعلی است.

سنجاقک Platycypha

 20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه یک زندگی منظم تر داشته باشیم؟

این سنجاقک  که از حیوانات نادر و کمیاب است در سال 2004 توسط تیم تحقیقاتی RAP در آبگیرهای رودخانه کنگو کشف شده است. از آنجا که این سنجاقک‌ها یکی از حساس‌ترین جانداران به آلودگی آب هستند، می‌توان از سالم بودن آب این رودخانه مطمئن شد. این گونه از آبزیان بسیارکوچک و پشه‌ها تغذیه می‌کند.

مورچه قلاب ماهی!

 -شگفتی ها-nojavanhaant6

این مورچه سرباز 1.5 سانتیمتری در جنگل‌های کشور کامبوج کشف شده است. این مورچه با فرو کردن خارهای پشتش، شکارچیان را می‌راند.مورچه‌های این گونه هنگام احساس خطر در اطراف لانه پراکنده خواهند شد و با بستن دو قلاب جلوی دهانشان منظره‌ای دفاعی و هشداردهنده برای حفاظت از لانه ایجاد خواهند کرد.

قورباغه پینوکیو

 pinoko7-شگفتی ها-nojavanha-

 این قورباغه عجیب که در سال 2008 در کوهستان‌های اندونزی کشف شده، زائده‌ای روی بینی‌اش دارد که هنوز محققان موفق به کشف دلیل وجود چنین زایده‌ای نشده‌اند.

قورباغه چشم بزرگ

 -شگفتی ها-nojavanha-sabz8

این قورباغه درختی بزرگ که سال 2008 نزدیک رودخانه‌ای در کوهستان‌های گینه کشف شده، مانند بسیاری از گونه‌های مشابه آن، زیر سنگ‌ها و کناره‌های رودخانه تخم‌ریزی می‌کند.طول این قورباغه درختی 15 سانتی‌متر و چشمهای بزرگش برای شکار مناسب است.

سنگین‌ترین عنکبوت

 heavy9-شگفتی ها-nojavanha

طول پاهای این عنکبوت بزرگ که از حیوانات نادر و کمیاب دنیا ست تا 30 سانتی‌متر می‌رسد و حدود 170 گرم وزن دارد. این عنکبوت سنگین‌ترین عنکبوت شناخته شده در جهان است و از حشرات کوچک ساکن جنگل‌های آمریکای جنوبی، مارهای سمی و مارمولک‌ها تغذیه می‌کند. این عنکبوت سم تولید می‌کند اما سم آن برای انسان خطرناک نیست.

پرنده گولا

 gola-bird10-شگفتی ها-nojavanha

پرنده گولا مالیمب (Gola Malimbe) در جنگل‌های جنوب‌شرقی گینه-خانه بیش از یک‌سوم گونه‌های کمیاب و استثنایی پرندگان- کشف شده است. این پرنده جزو نادرترین گونه‌های کشف شده مابین 1300 گونه جدید کشف شده‌ ‌توسط RAP طی 20 سال اخیر بوده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
5 نکته برای یادگیری زبان انگلیسی با سرعت زیاد

شکارچی در کمین نشسته

 doooo-شگفتی ها-nojavanha

این حشره راست بال با نام Brachyamytta rapidoaestima یکی از نمونه‌های کشف شدهدر غنا و گینه در سال 2002 است. این گونه شکارچی برای شکار حشرات کوچک کمین زیر برگ‌ها کمین می‌کند و سرانجام آنها را به دام می‌اندازد. دلیل انتخاب نام این شکارچی سکونت آن در جنگل‌های غربی آفریقا است که به سرعت در حال تخریب هستند.

حشره بارباپاپا

 barpapapa11-شگفتی ها-nojavanha

این حشره با بال‌های زیبا که سال 2006 در آمریکای جنوبی کشف شده، دو شیوه استتار اختصاصی دارد، یکی استفاده از طرح بال‌ها برای تبدیل شدن به یک برگ مرده و دیگری حرکات سریع و استفاده از طرح چشم مانند بال‌های میانی‌اش است که پرواز یک پرنده بزرگ را تداعی کند.

ماهی رنگین کمان

 mahi-ranginkaman12-شگفتی ها-nojavanha

این ماهی زیبا که در سال 2006 در اندونزی کشف شده، از شیوه‌ای منحصربه‌فرد برای جذب جنس مخالف استفاده می‌کند. ماهی نر به کمک این رنگ‌های الکتریکی که در تصویر می‌بینید، توجه ماهی ماده را جلب خواهد کرد.

سمندر ای.تی

 samandar-et13-شگفتی ها-nojavanha

این جاندار که برای اولین‌بار سال 2009 در جنگل‌های بارانی اکوادور کشف شده، یک سمندر ای.تی (ET) است. این جاندار نه‌تنها مانند همنام فضایی خود انگشت سبابه بلندی دارد و از آن برای گرفتن برگ‌ها و بهبود حرکت استفاده می‌کند. سمندر ای.تی فاقد ریه است و از راه پوست تنفس می‌کند.

مارمولک شیطان نما

marmoolak-zesht14-شگفتی ها-nojavanha

این مارمولک دم برگی با ظاهر ترسناک که در سال 1998 در ماداگاسکار کشف شده، یکی از 10 جاندار در معرض انقراض به دلیل قاچاق در سال 2004 بوده است. پوست این جاندار به استتار خوب آن کمک کرده و شکار در شب را برایش ساده‌تر خواهد کرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
استفاده از عسل روی پوست و مو

پرنده عسل‌خوار

 asal-khar15-شگفتی ها-nojavanha

این پرنده عسل‌خوار دودی رنگ ساکن ارتفاعات اندونزی و از حیوانات نادر و کمیاب است. این پرنده که در ارتفاع بالای 1600 متری زندگی می‌کند، از شیره گل‌ها تغذیه می‌کند و در گرده‌افشانی نقش بسیار باارزشی را ایفا خواهد کرد.

گربه ماهی با دندان‌های قوی

 gorbe-mahi16-شگفتی ها-nojavanha

این گربه ماهی منحصربه‌فرد که اولین‌بار سال 2005 در آب‌های آمریکای جنوبی کشف شده، می‌تواند به کمک آرواره‌هایش به شکار در آب‌های این منطقه بپردازد. آرواره‌ها و دندان‌های قوی این ماهی برای تکه‌تکه کردن انواع بی‌مهرگان و جلبک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مورچه پلنگی

 moorche-palang17-شگفتی ها-nojavanha

این مورچه که ظاهری شبیه به پلنگ‌ها دارد و سال 2009 در گینه‌نو کشف شده، شکارچی ماهری نیز هست. این مورچه به کمک آرواره‌هایش قربانیان را که اغلب بی‌مهرگان کوچک هستند، حمل می‌کند و گاهی از آن برای حمل مورچه‌های کوچک استفاده خواهد کرد.

کوسه راه رونده

 koose18-شگفتی ها-nojavanha

این کوسه نیز از حیوانات نادر و کمیاب محسوب می شود و در سال 2006 در آب‌های اندونزی کشف شده، بسیارمورد‌توجه محققان قرار گرفته است. این کوسه از ماهی‌های کوچک، خرچنگ، حلزون و میگوها تغذیه می‌کند. این گونه می‌تواند شنا کند اما اغلب از باله‌هایش برای راه‌رفتن در کف آب و روی مرجان‌ها استفاده می‌کند. این نمونه می‌تواند آغاز ظهور آبزیانی باشد که به خشکی پا خواهند گذاشت!

حیوانات چگونه زمستان های سرد را پشت سر می گذرانند؟

t 20 گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد
امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “۲۰ گونه از حیوانات نادر و کمیاب شناسایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *